Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.11.2020 - 00:01

Superstraty Jackson ze série Wildcard Soloist

Jackson představil novou limitovanou kolekci superstratů typu Soloist řady Wildcard, tvořenou trojicí šestistrunných modelů Wildcard Ltd Soloist SL2FM, Wildcard Ltd Soloist SL2P a Wildcard Ltd Soloist Arch Top Extreme SL27 EX. Nástroje, využívající lety prověřenou konstrukci, disponují uzamykatelným vibratem, kvalitními snímači z produkce firem Fishman nebo DiMarzio, krkem se subtilnějším profilem, proměnlivým radiusem hmatníku a dalšími prvky navyšujícími komfort hry.

Wildcard Soloist Ltd SL2FM nabízí průchozí krk lepený ze třech vrstev javoru proložených dvěma pláty wenge, stabilitu posiluje grafitová výztuha, pro stavbu těla byla použita olše krytá topem z plamínkového javoru, ebenový hmatník s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců je osazen 24 jumbo pražci a nechybí luminiscenční značky zapuštěné do horní hrany plastové lemovky.

Stejně jako u verze Wildcard Ltd Soloist SL2P, která se od provedení SL2FM liší pouze horní deskou z exoticky vyhlížejícího topolu, je zvuk přenášen dvěma humbuckery Fishman Fluence Modern PRF-MHB navázanými na aktivní elektroniku, třípolohový switch, hlasitost a tónovou clonu aktivující mody Voice 1 a 2. Dvouzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose Original doplňují zámky nultého pražce a ladicí strojky značky Gotoh.

Wildcard Ltd Soloist Arch Top Extreme SL27 EX sdílí s předchozí dvojicí nástrojů průchozí krk, jenž je tentokrát lepen ze tří plátů javoru a má reverzní hlavici, olšové tělo je opatřeno bombírovanou čelní plochou, hmatník nese 27 pražců a instalovány jsou pasivní humbuckery v podobě kobylkového typu DiMarzio Super Distortion DP100FW a šikmo uloženého kolejnicového minihumbuckeru Air Norton S DP180W. Chromovaný hardware je identický jako u variant SL2.

Jacksony Wildcard Ltd Series Soloist SL2FM a SL2P v decentní povrchové úpravě Transparent Black Burst jsou na českém trhu dostupné za cenu pohybující se okolo 46400 Kč. Verze Wildcard Ltd Series Soloist Arch Top Extreme SL27 EX s efektním finišem Blue Sparkle vyjde na cca 49000 Kč. Součástí dodávky jsou popruhové zámky Dunlop, pouzdro, servisní klíče atd.

Tagy Jackson Jackson Wildcard Soloist

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY