Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.05.2022 - 00:01

Superstrat Cort G290 FAT II

Cenami ověnčený superstrat Cort G290 FAT patří k vlajkovým lodím korejského gigantu, který se po necelých třech letech rozhodl tento model aktualizovat a výsledkem je druhá generace nesoucí příznačné označení G290 FAT II. Díky kvalitě použitých materiálů, pečlivému zpracování, modernímu hardwaru a flexibilně koncipované elektronice se FAT II může zařadit mezi nástroje s nadstandardně příznivým poměrem cena/výkon.

Zatímco předchozí verze měla tělo z bahenního jasanu, nový model se vrací k lety osvědčené olši, doplněné topem ze dvou plátů javoru s výraznou plamínkovou kresbou. Krk s profilem Ergo-V je postaven z jednoho kusu tepelně upraveného javoru, kombinovaného s hmatníkem ze stejného materiálu, opatřeného proměnlivým radiusem 12 – 15.75 palců, nabízejícího pohodlnou akordickou hru i bezproblémový bending tónu.

K dispozici je 22 středně silných pražců medium jumbo, ořech z polymerové směsi Graph Tech Black TUSQ široký 42 mm a klasické poziční značky i luminiscenční body vsazené do hmatníkové hrany. Šroub nastavující výztuhu krku je podobně jako např. u kytar Music Man zapuštěn do patkové strany. Struny kotví v dvoupivotovém částečně zapuštěném vibratu CFA-III, ladění zajišťují uzamykatelné strojky s odstupňovanou výškou hřídelí.

Kytara s tradiční fenderovskou menzurou dlouhou 25.5 palců (648 mm) využívá dvojici firemních humbuckerů VTH77ovládaných společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým nožovým přepínačem pro aktivaci následujících snímačových konfigurací: 1. pol. – kobylkový HB, 2. pol. – vnější cívky obou HB, 3. pol. – oba HB, 4. pol. – vnitřní cívky obou HB, 5. pol. – krkový HB.

Výrobu superstratu Cort G290 FAT II obstarává stejně jako u předešlého modelu indonéská továrna značky, nástroj je dostupný v perfektně provedených transparentních lacích Trans Burst Black, Antique Violin Burst nebo Bright Blue Burst. Oficiální cenovka se pohybuje okolo hranice 620 eur.

Tagy Cort Cort G290 FAT II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY