Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 10.07.2019 - 00:01

Superstrat Cort G290 FAT

Superstraty se stále řadí mezi stálice kytarového trhu a mnozí hráči dávají těmto vytuněným a zvukově flexibilním kytarám přednost před tradičními verzemi Stratocasterů a jejich klonů. Ve stopách nástrojů butikových značek Suhr, Tom Anderson, ESP, EVH, starších sérií z dílen Valley Arts apod. se nyní vydal i korejský Cort, který zařadil do své nabídky prémiový model G290 FAT.

Základ korpusu tvoří lehký bahenní jasan, horní deska ze dvou kusů výběrového javoru má výraznou plamínkovou kresbu, šroubovaný krk z očkového javoru připevněný přes ergonomicky tvarovaný spoj dostal zbrusu nový profil Ergo-V, hmatník ze stejného materiálu disponuje proměnlivým radiusem (12 až 15.75 palců), jenž společně s 22 jumbo pražci umožňuje pohodlnější vytahování strun a menzura činí standardních 25.5 palců.

Kytara využívá dvojici moderně koncipovaných humbuckerů VTH-77 usazených přímo do masivu těla a poskytujících širokou paletu zvuků. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým přepínačem (tzv. super switch pro rozepínání cívek), hlasitostí a tónovou clonou s kondenzátorem Mylar.

Kvalitní dvoupivotové a částečně zapuštěné vibrato Cort CFA-III je osazeno kameny z nerezové oceli, sustain a rezonanci zvyšuje také ocelový blok a ladění obstarávají spolehlivé uzamykatelné firemní strojky SLM. Kovové součásti včetně plechových krytů snímačů mají chromovanou povrchovou úpravu.

Superstrat Cort G290 FAT je vyráběn v indonéské továrně značky a bude dodáván v transparentních lacích s odstíny Antique Violin Burst nebo Bright Blue Burst. Cena by se na českém trhu měla pohybovat okolo 16 000 Kč.

Tagy Cort Cort G290 FAT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY