Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.03.2017 - 00:01

Studiová sluchátka Yamaha HPH-MT5 a HPH-MT8

Yamaha přichází na trh s dvojicí studiových sluchátek označených HPH-MT5 a HPH-MT8, které se stejně jako úspěšný model HPH-MT7 z roku 2015 vyznačují nekompromisně detailním podáním zvukového spektra a svým charakterem částečně kráčejí ve stopách legendárních nearfieldů NS-10M, jež se v průběhu času staly průmyslovým standardem a pevnou součástí celé řady nahrávacích studií.

Finančně dostupnější verze HPH-MT5 s impedancí 51 ohmů, osazená 40 mm dynamickými měniči s neodymiovými magnety a CCAW cívkami, je základní variantou této profesionální série disponující uzavřeným systémem a circumaurální koncepcí. Frekvenční rozsah se pohybuje od 20 Hz do 20 kHz, citlivost činí 100dB/mW a maximální vstupní hlasitost je dána hodnotou 1 600 mW.

Na opačném konci nabídky stojí luxusní model HPH-MT8 se skvěle mechanicky i ergonomicky vyřešenou konstrukcí z prémiových materiálů (odolný ABS, ramena z litého hliníku, kožené náušníky), vybavený masivními 45 mm drivery s širokopásmovým rozpětím 15 Hz až 28 kHz, vysokou citlivostí 102dB/mW, impedancí 37 ohmů a zatížitelností na hranici 1 600 mW.

Obě novinky, které své využití najdou jak v nahrávacích a postprodukčních studiích, tak i jako sluchátka pro kvalitní domácí poslech, by se v těchto dnech už měly začít objevovat na pultech evropských obchodů – levnější a pouze 250 g vážící HPH-MT5 v černém nebo bílém provedení vyjdou na cca 100 Euro včetně 3 m kabelu, pozlacené 6.3 mm redukce a pouzdra a ve výbavě špičkové verze HPH-MT58 za cenu okolo 200 Euro najdete navíc i 1.2 m kroucený kabel.

Tagy studiová sluchátka sluchátka Yamaha HPH-MT5 Yamaha HPH-MT8
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY