Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Strymon Compadre: kompresor a booster v jednom balení

Firma Strymon před časem oznámila ukončení produkce optického kompresoru a clean boostu OB.1, jenž byl vůbec prvním modelem této značky. Pomyslnou štafetu po OB.1 nyní přebírá novinka nesoucí označení Compadre, která kombinuje špičkovou VCA kompresi s boosterem opatřeným ekvalizačními mody, což z tohoto pedálu dělá praktického pomocníka využitelného snad ve všech kytarových či basových pedalboardech.

Signálová cesta je plně analogová, ale digitální ovládání přináší bonus v podobě programování pomocí MIDI nebo firemních kontrolerů MiniSwitch a MultiSwitch Plus. Obvody kompresoru a boosteru jsou samozřejmě zcela nezávislé a u komprese lze volit mezi voicingovými režimy Studio – sound rackových vintage modelů, nebo Squezee – razantní komprimace typická pro kytarové pedály.

Funkce Threshold a Gain řídí automatika reagující na polohu potenciometru Compression doplněného ovladači Level s rozsahem +- 6 dB a Dry pro mix efektovaného a originálního signálu. Booster se zdvihem až +14 dB disponuje spínačem s trojicí voicingů: Treble – pevné basy plus posílené presence, Mid – zvýrazněné středy, Flat – full range projekce, a na přední straně šasi je umístěn páčkový přepínač režimů Clean/Dirty Boost.

Compadre je navíc osazen vstupem pro externí expression pedál, jenž ovládá parametr hlasitosti, takže efekt v tomto případě funguje jako klasický volume pedál. Podíl na výsledné kvalitě zvuku má i preampová vysokoimpedanční Class A JFET sekce. Zmíněný spínač MiniSwitch (není součástí balení) aktivuje jeden přednastavený preset, verze MultiSwitch Plus dává na výběr ze tří předvoleb a MIDI zajišťuje přístup k celkem 300 presetům.

Nášlapné footswitche s tichým chodem (elektromechanické relé) jsou zapojeny v režimu true bypass, ale uživatel může aktivovat také bufferovaný mod. Napájení je řešeno standardním adapterem 9V/150 mA. Oficiální cena flexibilního kompresor/boosteru Strymon Compadre o rozměrech 11.4 x 10.2 x 4.4 cm se pohybuje pod hranicí 300 dolarů.

Tagy Strymon Strymon Compadre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY