Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 20.09.2018 - 14:30

Struny TEENS: festival, který mladé strhne pro muziku

Lákadlo pro mladé, začínající hudebníky? Festival Struny TEENS, kam můžou jen teenageři. Jeho první ročník proběhne v sobotu 20. října v pražské La Fabrice. Program ušitý na míru zvídavým teenagerům nabídne koncerty, inspirující rozhovory i osobní setkání s hudebníky. Zblízka se tak seznámí například se zpěvákem Ondřejem Rumlem, zpěvačkou kapely Mydy Rabycad Žofií Dařbujánovou, hudebním chameleonem Antonínem Dlapou či beatboxery Jenem Hovorkou a En.druem, který je zároveň patronem a moderátorem akce. Večerní hvězdou festivalu je italský pianista a skladatel Francesco Tristano.

Struny TEENS se letos poprvé oddělily od programu rodinného festivalu Struny dětem v Minoru a vytvořily tak svébytnou platformu festivalového konceptu přímo pro dospívající mládež ve věku od cca 13 do 19 let. „Naše dětské publikum s námi za ta léta Strun dětem stárne, specifické Struny TEENS programy jako např. Open Mic jsme s En.Druem nabízeli v posledních 3 letech a cítíme, že je čas vyslyšet chutě našich posluchačů vyrazit do prostředí, které je pro náctileté zkrátka více odpovídající,“ říká ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „Věříme, že právě jedinečný koncept inspirativních setkání, workshopů a koncertů bude pro náctileté zajímavým podnětem k nahlédnutí pod pokličku uměleckého světa a vezmou ho za své.“


Program v La Fabrice je rozdělen do dvou na sobě nezávislých bloků. Tím prvním (od 16 hodin) je festivalový MEET-MIX, který v sobě skrývá směs koncertů, rozhovorů a osobních setkání se zajímavými hosty. Návštěvníci nejprve uslyší každého z umělců v krátkém sólovém vstupu. Následně si je vezme do parády En.dru a společně zavedou řeč na životní cestu a vlastní přístup k hudbě. Poté, co umělec sleze z pódia, bude k dispozici v „bar talk zóně“ pro zvídavé dotazy TEENS. MEET-MIX vyvrcholí závěrečným jamem All Star Bandu, který vznikne právě pouze pro Struny TEENS. Energická hodinová show všech zúčastněných hostů uzavře 1. programový blok festivalu. Pro všechny kreativní a šikovné ruce galerie La Fabriky pak dále nabídne výtvarný workshop v režii POP-PAP studia.

V druhém programovém bloku (od 20 hodin), kam jsou zváni i rodiče, zazáří talentovaný Francesco Tristano, italský pianista, skladatel a producent elektronické hudby. Umělec, který objevil klavír v pěti letech, ve své hudbě elegantně kombinuje žánry a styly a nebojí se žádných výzev.

Více informací najdete: strunyteens.cz nebo na facebook.com/strunyteens.

Tagy Struny TEENS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY