Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Struny TEENS chystají atraktivní workshopy pro začínající muzikanty

Jste začínající hudebníci a máte ambice? Druhý ročník hudebně-výtvarného festivalu Struny TEENS proběhne 19. října a bude opět pro vás všechny, kteří chcete proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. V sobotu 19. října na vás v La Fabrice čekají workshopy, debaty i unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou získáte řadu skvělých tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku.

Patron festivalu Struny TEENS, respektovaný beatboxer En.dru, si na jedno pódium pozval zajímavé osobnosti, které vynikají nezměrným množstvím aktivit. V diskusním setkání tak můžete nahlédnout také pod pokličku kariéry skladatele, kytaristy a hudebního producenta Igora Ochepovského, mladé zpěvačky s výjimečným hlasem Kristiny Mihaľové, beatboxera a klávesisty Jena Hovorky a jednoho z nejžádanějších saxofonistů Michala Žáčka.

Program v La Fabrice odstartuje v 16 hodin, kdy souběžně poběží dva workshopy. Do světa beatboxu vás vtáhne Jaro Cossiga, který je považován za českého průkopníka tohoto výjimečného hudebního stylu. Trojnásobný mistr ČR a více mistra světa v teamovém beatboxu s jeho BeatBurgerBandem předskakoval například Joe Cockerovi, 50. Centovi či Snoop Doggovi ve vyprodané O2 aréně. Ve svém workshopu na Strunách TEENS nabídne své rady a tipy pro všechny, kteří doma nahrávají/střihají/mixují a poté samozřejmě sdílí muziku. Znát ho můžete také jako šikovného moderátora modřanského Festiwallu.


Kdyby vás zajímala i výtvarná scéna, druhý workshop s názvem Jak se tak dívám odhalí pestrá zákoutí světa výrazné mladé české animátorky, ilustrátorky, fotografky a umělkyně Elišky Podzimkové.

Od 18 hodin převezme otěže programu En.dru – hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz, majitel mnoha cen a letošní šampion na Mistrovství světa v Loopingu. V Meet-mixu uvede své hosty, kteří vynikají v různých hudebních žánrech, a dostane se jim až pod muzikantskou kůži. Jedno mají všichni společné – jsou mladí, talentovaní, dřou, milují improvizaci a navíc jsou v ní skvělí.

Bude se nejen hrát a zpívat, ale i debatovat. Sázíme na slovenskou zpěvačku s výjimečným hlasem, projevem i charismatem Kristinu Mihaľovou, která bude povídat o tom, jak může kariéru zpěváka ovlivnit účast v hudební soutěži. Zajímavé ovšem bude určitě i povídání Igora Ochepovského, Jena Hovorky a Michala Žáčka.

Celý program a jedinečné odpoledne uzavře společný koncert hostů ALL STAR JAM – jedinečným koncertem, který vznikne právě pouze pro Struny TEENS.

Více informací naleznete na www.strunyteens.cz. Za Frontmana palec nahoru.

Tagy Struny TEENS jak na to; vzdělání

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY