Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.07.2017 - 00:01

Straty Squier Bullet HT a Mini s pevnou kobylkou

Společnost Squier, která má u mateřského koncernu Fender na starost výrobu finančně nenáročných nástrojů, uvedla na trh trojici nových Stratocasterů s pevnou kobylkou. Modelovou řadu určenou především pro začínající hráče a studenty tak rozšiřují verze Squier Bullet Strat HT a HSS HT plus nový kompaktní model Squier Mini Stratocaster se zkrácenou menzurou.

Squiery Bullet Strat HT a HSS HT disponují lipovým korpusem, javorovým šroubovaným krkem s pohodlným C- profilem a palisandrovým hmatníkem o radiusu 9.5 palce nesoucím 21 středně silných pražců Medium Jumbo a plastový nultý pražec s šířkou 42 mm. Menzura činí 648 mm.

Verze HT se třemi singlovými snímači i model HSS HT, u kterého byl kobylkový singl nahrazen humbuckerem, jsou osazeny klasicky řešenou elektronikou v podobě pětipolohového nožového přepínače, společného ovladače hlasitosti a dvou tónových clon. Hardware sestává z pevné kobylky hard tail, celokových mechanik a srážečů pro struny e, h, g, d.

Squier Mini Stratocaster bude díky tříčtvrtečnímu korpusu a zkrácené menzuře o délce 578 mm (22.75 palce) vyhovovat především velmi mladým muzikantům, kteří se v útlejším věku chtějí začít seznamovat se světem elektrické kytary. I přes rozdílnou menzuru zůstala šířka hmatníku i jeho radius identická jako u větších nástrojů.

Tři single coily jsou ovládány pětipolohovým switchem doplněným hlasitostí a tónovou clonou, typická stratovská vanička s výstupním konektorem byla nahrazena standardním výstupem na lubu těla, struny jsou ukotveny v pevné kobylce a ladění obstarávají kvalitní strojky s malými rondely.

Model Squier Bullet Strat HT je nabízen v barvách Black, Brown Sunburst, Arctic White a Fiesta Red, humbuckerový HSS HT lze pořídit v odstínech Black, Brown Sunburst nebo Arctic White a varianta Mini je dodávána v lacích Black, Torino Red a Pink. Série je dostupná už i na českém trhu kde se ceny pohybují pod hranicí 3 400 Kč za Strat HT a HSS HT a cca 3 700 Kč v případě Mini Stratocasteru.

Tagy Stratocaster Squier Bullet HT Squier Bullet Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY