Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.08.2015 - 00:01

Stratocastery Builder Select 2015: lahůdky z Custom Shopu

Nástroje z Custom Shopu představují v portfoliu Fenderu vůbec to nejlepší, co je firma v oblasti kytar a baskytar schopna nabídnout. Ceny jednotlivých exemplářů pochopitelně nejsou zrovna lidové, ale i přesto se nástroje s logem Fender Custom Shop těší obrovskému zájmu muzikantů a sběratelů. Legendární značka nyní přichází s dvojicí novinek v podobě Stratocasterů vyrobených elitními kytaráři Gregem Fesslerem a Yuriym Shishkovem, jejichž výrobky můžete najít v arzenálu předních světových hráčů.

Greg Fessler Builder Select ’69 Stratocaster je téměř identickou kopií originální "šedesátdevítky", kterou si oblíbili např. Jimi Hendrix, Richie Blackmore nebo David Gilmour. Tělo je vyrobeno z výběrové olše lakované nitrem a stejný povrch má i javorový krk s profilem 69 U. Hmatník z laminovaného javoru má radius 9.5 palce a je osazen 21 jumbo pražci.

U kobylky najdeme single coil Custom Shop Handwound Texas Special, prostřední snímač je typu Custom Shop Handwound Fat ‘50s a krkový Custom Shop '69 Handwound. Ovládání sestává z klasické trojice potenciometrů Volume s kondenzátorem pro eliminaci úbytku výšek, Tone 1 (krk/střed) a Tone 2 (kobylka) a pětipolohového přepínače.

Mechaniku tvoří klasické vibrato Fender s šesti šrouby a kameny z ocelového plechu a ladicí strojky Fender Vintage. Greg Fessler Builder Select ’69 Stratocaster bude dodáván ve zlatém laku Firemist Gold Metallic společně s pevným kufrem, certifikací, kabelem, popruhem a servisními klíči.

Yuriy Shishkov Builder Select 1963 Stratocaster v bílé relic úpravě Aged Arctic White Journeyman s želvovinovým pickguardem má stejně jako předchozí model korpus z výběrové olše, javorový krk s profilem Mid '60s Oval C nese palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce a 21 jumbo pražci.

Trojice single coilů sestává z kobylkového a krkového snímače Custom Shop '60s Handwound a středového Custom Shop '60s Handwound Reverse s obrácenou polaritou pro zamezení brumu v mezipolohách. Elektroniku tvoří opět klasická kombinace Volume, Tone, Tone a pětipolohový přepínač. Hardware sestává z vintage vibrata Fender a otevřených strojků s elipsovitými rondely. Ceny těchto špičkových nástrojů s rodokmenem se budou pohybovat okolo částky 5 200 Euro.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY