Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.04.2016 - 08:00

Stolní looper Boss RC-202 Loop Station

Po pedálových modelech RC-1, RC-3, RC-30 a RC-300 přichází firma Boss s novou verzí looperu, kterou tentokrát představuje desktopová varianta RC-202 Loop Station, jenž je určena především DJ, beatboxerům a dalším muzikantům pohybujícím se v moderních odnožích elektronické hudby. Novinka vychází z prémiového modelu RC-505, se kterým sdílí identickou architekturu, efektovou sekci i způsob ovládání.

RC-202 nabízí v základu dvě nezávislé stopy, jednotlivé tracky lze uložit do paměti rozdělené do 8 presetů v 8 bankách a maximální nahrávací čas je v případě stereofonních stop ve formátu WAV (44.1 kHz, 16-bit) plné 3 hodiny. Zařízení umožňuje simultánní použití až 4x Input FX a 4x Track FX a samozřejmostí je rytmická jednotka se 17 různými patterny.

Efektová sekce je rozdělena na dvě části - Input/Track obsahuje filtry, vocoder, pitch shifter, kompresory, ring modulator, octaver, frekvenční isolatory, phaser, flanger, reverby, tremolo, chorus, delay, synth a mnoho dalšího. Druhou jednotku s označením Master FX tvoří studiový kompresor a reverb.

Bohatá konektivita sestává z mikrofonního XLR vstupu s phantomovým napájením (DC 48 V, 10 mA Max), dvojice nástrojových vstupů a stereo výstupů, looper je vybaven i MIDI rozhraním (In a Out), USB portem typu B a vstupem pro externí footswitch nebo expression pedál. Na přední straně najdeme dva mini jackové konektory pro připojení sluchátek nebo audio zdroje (Aux In).

Hlavní panel je osazen dvojicí velkých, podsvícených multifunkčních ovladačů pro jednotlivé tracky doplněnými menšími tlačítky Stop/Clear. Pod displejem se nachází tlačítka pro výběr efektů a dalších funkcí, jenž lze upravovat dvěma masivními potenciometry usazenými po stranách efektové sekce.

Pokud se poohlížíte po kvalitním a dobře vybaveném stolním looperu s intuitivním ovládáním a spoustou efektů aktivovatelných i v reálném čase, tak Boss RC-202 Loop Station rozhodně zařaďte mezi kandidáty k vyzkoušení. Pomocí MIDI lze navíc novinku řídit jiným zařízením a díky impedančně uzpůsobeným nástrojovým vstupům se RC-202 může stát i praktickým pomocníkem kytaristů nebo basistů. Na pultech evropských obchodů se looper objeví už za několik dní a jeho cena by se měla pohybovat okolo hranice 350 Euro.

Tagy boss
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY