Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.12.2020 - 08:00

Steve Vai jako kapitán Hook v Townsendovu klipu Triumph

V rámci streamingové akce Crappy Halloween Party talentovaného muzikanta Devina Townsenda, jehož stylový záběr se pohybuje od éterické alternativy po heavy metal, zazněla mimo jiné skladba Triumph opatřená klipem s pirátskou tématikou. Díky trikové filmové technologii Bluescreen, využívající modré pozadí, si i v době lockdownu mohl Townsend kromě spoluhráčů ze své kapely přizvat na natáčení videa také kytarového mága Stevea Vaie.

Ve více než sedmiminutovém epicky pojatém songu z Townsendova alba Synchestra (2006) se Vai objevil v kostýmu kapitána Hooka a svůj sólový part částečně odehrál s hákem typickým pro tuto fiktivní pirátskou postavu z knihy Peter Pan spisovatele Jamese Matthewa Barrieho. Video není v případě hlavních protagonistů jejich první spoluprací – kytaristé se znají už od začátku devadesátých let, kdy Townsend obstaral pěvecké party na Vaiovu albu Sex & Religion (1993).

Tagy Steve Vai Devin Townsend

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY