Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.10.2020 - 00:01

Sterling by Music Man Jared Dines StingRay Artist

Firma Ernie Ball Music Man zahájila sériovou produkci signovaného modelu superstratu postaveného pro kytaristu a populárního youtubera Jareda Dinese, který prototyp tohoto nástroje poprvé představil na zimním veletrhu NAMM. Model Sterling by Music Man Jared Dines StingRay Artist, jehož výrobu si vzala na starost asijská divize založená v roce 2008, kombinuje prvky sérií StingRay RS a Silhouette a na Dinesovo přání je osazen speciální elektronikou.

Mahagonovému korpusu sekunduje šroubovaný krk z výběrového tvrdého javoru, hmatník ze stejného materiálu o radiusu 12 palců je obdobně jako klasická verze MM Silhouette opatřen 24 jumbo pražci a ořechem širokým 42 mm. Menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců.

Zvuk přenáší dvojice modifikovaných humbuckerů Artist s posíleným výstupem, ovládání tvoří třípolohový přepínač, duální souosý potenciometr společné hlasitosti a tónové clony a také killswitch. Použito bylo dvoupivotové vintage vibrato s osvědčenou konstrukcí Music Man a ocelovými kameny, ladění zajišťují uzamykatelné strojky a veškeré kovové součásti jsou potaženy zlatým chromem.

Sterling by Music Man Jared Dines StingRay Artist v laku Black a třívrstvým černým pickguardem je stejně jako ostatní nástroje této pobočky vyráběn v Indonésii, což se samozřejmě pozitivně otisklo i na finanční dostupnosti nástroje, který je na americkém trhu nabízen za cca 700 dolarů včetně luxusního polstrovaného gig bagu.

„Když jsem vyrůstal, četl jsem zadní strany balíčků se strunami Ernie Ball, abych objevil nové muzikanty a kapely, které bych si mohl poslechnout, takže být továrním hráčem Ernie Ball je pro mě opravdu potěšující a vzrušující. Moje nová signatura od Sterling by Music Man byla navržen tak, aby vyhovovala mému stylu hraní a zní přesně, jak jsem si představoval. Jsem nadšený, že mohu být součástí této ikonické značky,“ okomentoval Dines svůj nový model.

Tagy Sterling by MusicMan Sterling by Music Man Jared Dines StingRay Artist
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY