Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stereofonní set mikrofonů Zoom ZPC-1

Japonský Zoom představil systém ZPC-1, tvořený dvojicí kvalitních tužkových kondenzátorových mikrofonů s malou membránou, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly široký, pohlcující stereofonní zvuk. Tyto modely jsou podle slov výrobce schopny nabídnout křišťálově čistý zvuk a zastanou svou práci jak v terénu, kde mohou být ideálním doplňkem mobilních rekordérů Zoom, tak i ve studiu nebo na pódiu, a to při různých aplikacích, počínaje bicími overheady až po záznam či ozvučení akustických kytar, pian apod.

Dvojice ZPC-1, sladěná na frekvencích 1 kHz a 100 Hz, vyžaduje vyžaduje fantomové napájení +48 V (proud 3.5 mA) a nabízí snadné nastavení, včetně možnosti uchycení k distančnímu rámu. Oba mikrofony spolu bez problémů spolupracují a zachycují zvuk v různých konfiguracích, ať už je použijete ve formátu X/Y pro užší detailnější stereofonní sound, nebo ve formátu A/B pro širší zvukový obraz.

Základem je elektretová kondenzátorová kapsle s membránou o průměru 16 mm a kardioidní směrovou charakteristikou. Frekvenční rozsah dosahuje rozpětí 40 Hz – 20 kHz, citlivost činí 38±2 dBV/Pa, maximální SPL je dáno limitem 134 dB (THD ≤ 1%, 1 kHz), odstup signálu od šumu se pohybuje na úrovni 82 dB a výstupní impedance je 200 ohmů.

Stereofonní set Zoom ZPC-1 by se měl na českém trhu prodávat za cenu atakující hranici 4400 Kč. K tužkovým mikrofonům s robustním kovovým tělem o rozměrech 20 x 127 mm, hmotnosti 109 g a klasickým vstupním XLR konektorem jsou dodávána měkká převozní pouzdra, windscreeny, závitové adaptery, úchyty pro stojan a také barevné plastové prstence sloužící k označení levého a pravého kanálu.

Tagy Zoom Zoom ZPC-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY