Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 11.11.2015 - 00:01

Stereo zesilovač Blackstar ID:Core 40H

Po stereo kombu z velmi povedené řady ID:Core, určené především pro cvičení a nahrávání, přichází britský Blackstar s podobně koncipovaným mini zesilovačem ID:Core 40H disponujícím digitálním koncovým stupněm o výkonu 2x20 Wattů. Kompaktní a lehce přenosná hlava o rozměrech 320 x 160 x 185 mm a hmotnosti pouhých 2.5 kg využívá technologie Super Wide Stereo, která zaručuje široký a čitelný zvuk i při použití s malými reproduktory.

Předzesilovač nabízí šest emulací zesilovačů Clean Warm, Clean Bright, Crunch, Super Crunch, OD 1, OD 2 s nastavením gainu a hlasitosti a nechybí ani pro Blackstar typická funkce ISF, jež umožňuje plynulý přechod od amerického po britský charakter zvuku. Jednotlivá nastavení lze pomocí tlačítka Manual ukládat do 6 presetů (jeden pro každý typ emulace). Ve spojení se softwarem Blackstar INSIDER je dispozici i režim pro tzv. reamping.

Jednotka s 12 efekty obsahuje phaser, flanger, chorus a tremolo, lineární, multi, analogový a páskový delay a 4 typy reverbu (Room, Plate, Hall, Spring) ovladatelných potenciometrem Level, kterým volíme výraznost efektu vůči originálnímu signálu. Stejným knoflíkem s podrženým tlačítkem Tap (změna tempa u delaye) měníme rychlost a čas modulací a dozvuku.

Na horním panelu najdeme také jednoduchou, ale účinnou ladičku, duální konektor sloužící jako sluchátkový nebo nahrávací výstup a linkový vstup pro externí zdroj audia, takže lze cvičit a hrát společně s hudebním podkladem. Na rozdíl od mnoha podobných zařízení je možno nastavit hlasitost přehrávaného základu přímo v Blackstaru a to potenciometrem Volume se stisknutým tlačítkem Tap. Nahrávání a editaci v počítači zajišťuje rozhraní USB.

Dvoukanálový footswitch (není součástí balení), jehož vstup je umístěn pod hlavním vypínačem, pracuje ve dvou režimech - v defaultním modu přepíná první tlačítko mezi dvojicí vybraných presetů a druhý switch slouží jako on/off pro všechna uložená nastavení. Alternativní mod využívá obou přepínačů k pohybu mezi presety. Dvojice výstupů na zadním panelu je určena pro reproduktory s minimální impedancí 8 Ohm.

Stereo zesilovač Blackstar ID:Core 40H je ideálním pomocníkem pro domácí nahrávání a cvičení a svým výkonem obstojí i při decentnějších jamech nebo zkouškách (tady bude záležet také na typu použitého boxu a citlivosti reproduktorů). Na evropský trh by měla novinka dorazit v průběhu prosince a předpokládaná cena včetně napájecího adapteru se bude pohybovat okolo 180 Euro.

Tagy blackstar
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY