Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 10.05.2020 - 08:00

Stavba nového pedalboardu pro Rabeu Massaada

Tým, známý z YouTube kanálu That Pedal Show, byl požádán kytaristou Rabeou Massaadem, aby mu sestavil koncertní pedalboard, který by měl být použit na připravovaném turné progmetalové party Toska. Přiložené video zachycuje kompletaci systému, zvukové ukázky jednotlivých efektů a v závěru záznamu také jejich využití v jedné ze skladeb z posledního alba Fire By The Silos. Massaadův board Schmidt Array SA750 XDM obsahuje následující efekty a komponenty:

Přepínač se zabudovanými preampy a volitelnými hlasitostmi TheGigRig Three2One, fuzzy Buffalo FX Germanium a Coopersonic Germaniac, distortiony Mr Black Thunderclaw a Gamechanger Audio Third Man Records Plasma Coil, TC Electronic Mimiq Doubler, polyfonní oktaver Electro-Harmonix Micro Pog, preamp + EQ + boost Walrus Audio EB-10, Keeley Synth-1, reverb Strymon BigSky, delay Strymon Timeline, modulace Strymon Möbius, tape echo Strymon Volante, ladička Boss TU-3s, switch MXR M199 Tap Tempo, expression pedály Mission Engineering SP25M Pro Aero a Mission Engineering SP25L Pro Aero, pasivní splitter/DI box Lehle P-Split II a programovatelný kontroler TheGigRig G2.

V ukázkách i tracku Prayermonger byl použit humbuckerový Chapman Rabea Massaad ML3 BEA Pro v odstínu Carthus Burst, zesilovače Victory VX Kraken a Victory VX100 Super Kraken, boxy Victory V212-VH s Celestiony Vintage 30 + G12H Anniversary a Victory V212-VB osazené Celestiony G12M Greenback + G12H.

Tagy Rabea Massaad
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY