Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stage piano Yamaha YC61

Ke stage pianům řady CP přidává Yamaha model z nové série YC, jejímž prvním zástupcem je kompaktní verze YC61, jejíž hlavní panel a část vnitřní architektury jsou koncipovány podobně jako u pian CP73/88. Novinka nabízí vylepšený engin s modulační technologií VCM (Virtual Circuitry Modeling) doplněný AWM2 a FM generátory, úpravou prošlo ovládání, k dispozici je množství nových autentických zvuků, posílena byla efektová sekce atd.

Základem je čtyřzónová polovyvážená klaviatura „waterfall“ osazená 61 kvalitními klávesami standardní velikosti, sekce Organ je nově vybavena osmi speciálními tahovými fadery s diodovým podsvícením v sedmi barvách a k jednotce lze přiřadit efekty percussion, vibrato/chorus, drive nebo rotary speaker opatřené rychle přístupnými dedikovanými ovladači.

Zvuky klasických kolečkových varhan s registry Lower/Upper jsou rozděleny do kategorií H1/2/3 s různým harmonickým charakterem, obdobně organizovaná je i sekce FM syntézy s presetovými skupinami F1/2/3 zahrnujícími také virtuální koncertní křídla Yamaha CFX a S700, různá elektrická piana apod. Vytvářet lze samozřejmě i vlastní zvukové vzorky a kombinace.

Efektová jednotka zahrnuje řadu položek včetně zkreslení, modulací, dozvuků nebo třípásmového master ekvalizeru s parametrickými středy. Konektivita sestává z dvojice USB portů, DIN konektorů MIDI In / Out, zdířek pro dva pedály (sustain/assign) a stejný počet kontrolerů, duálních linkových výstupů a Aux vstupů s přiřazeným potenciometrem citlivosti a stereo konektoru sluchátek. Napájení je řešeno přímo ze sítě, takže odpadá nutnost zapojování adapteru.

Stage piano Yamaha YC61 s odolnou hliníkovou konstrukcí o rozměrech 896 x 309 x 108 mm a hmotnosti 7.1 kg by se mělo na českém trhu objevit pravděpodobně na přelomu května a června za cenu pohybující se těsně pod hranicí 56000 Kč. Samostatně lze objednat transportní polstrovaný gigbag SCYC61 s úložnými prostory pro kabeláž a další doplňky.

Tagy Yamaha Yamaha YC61

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY