Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Srovnávací test 27 kytarových reproduktorů Celestion

Reproduktor je poslední a zároveň velmi důležitou součástí standardního signálového řetězce elektrické kytary (pomineme-li různé emulační systémy využívající např. IR impulsy kabinetu, které ovšem bez měničů samozřejmě nelze vyrobit) a každý kytarista, který používá klasickou sestavu „zesilovač -> box“ by měl výběru správného repra věnovat náležitou pozornost.

Typ magnetu, cívka, vinutí, membrána, průměr atd. – to vše hraje u charakteru reproduktoru a tím pádem i výsledného soundu podstatnou roli, a to mnohdy zásadnější než výměna zvukově podobně orientovaných zesilovačů, což si především při studiové práci potvrdila řada muzikantů i zvukařů. Jasnou jedničkou v tomto segmentu je stále britský Celestion s asi nejrozsáhlejší nabídkou kytarových měničů a částečnému zmapování některých modelů tohoto výrobce se věnuje i přiložený srovnávací test.

Tagy Celestion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY