Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sběratelské sety Marshall Studio ST20HC s výročním Celestionem 100

Společnost Celestion, synonymum pro kvalitní kytarové reproduktory, letos slaví sto let existence, což se rozhodl připomenout i její dlouhodobý obchodní partner firma Marshall, která uvádí na trh speciální edici zesilovačů Studio ST20HC doplněnou kabinety ST112C, osazenými výročním reproduktorem Celestion 100. Číslovka v názvu zároveň značí počet setů Marshall zařazených do této limitované kolekce, jež má být dostupná u vybraných prodejců.

Exkluzivní dvanáctipalcový Celestion 100 G12 se stylovým designem a max. výkonem 30 W je inspirován prvním reproduktorem zkonstruovaným pro elektrické kytary, disponuje impedancí 8 či 16 Ohm, citlivostí 100 dB, Alnico magnetem dodávajícím výslednému zvuku transparentní muzikální výšky, a stejně jako zmíněné aparáty plus boxy Marshall je ručně sestavován v britské centrále.

Na každém zesilovači i kabinetu najdeme unikátní štítek s výrobním číslem, pro potah byl použit krémový vinyl kombinovaný s látkou v pískovém odstínu, zlatou ozdobnou lemovkou a také historické smaltované logo, tmavý čelní panel s jemnou zlatou kresbou nese potenciometry s bílými krytkami a zvoleno je čalounění ve vintage stylu, tedy bez plastových nebo kovových rohů.

Hlava o výkonu 20W s možností přepnutí na úroveň 5W je osazena elektronkami 2x ECC83, 1x ECC81 a 2x 5881, samozřejmostí je čtveřice vstupů a tradiční ovládání tvořené hlasitostmi kanálů Normal / High Treble a čtyřpásmovými korekcemi. Na rozdíl od původních aparátů řady JTM je instalována vypínatelná efektová smyčka, DI výstup a celkem pět repro výstupů pro impedance 1x4/1x8/1x16/2x8/2x16 ohmů.

Kabinet s kompaktními rozměry 500 x 490 x 265 mm a hmotností 13,2 kg má polootevřenou konstrukci, jeden vstupní jack usazený v klasické kruhové vaničce a podobně jako hlavu jej zdobí tzv. „coffin“ logo plus výroční plaketa. Oficiální cena za sběratelskou „Celestion 100“ sestavu Marshall ST20HC + ST112C atakuje hranici 2060 liber.

Tagy Marshall Celestion Celestion 100 Marshall Studio ST20HC Marshall ST112C

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY