Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.04.2022 - 00:01

Squier Classic Vibe Baritone Custom Telecaster 2022

Po rychle vyprodaném modelu Squier Vintage Modified Baritone Jazzmaster, jenž byl na muzikantských platformách v některých případech nabízen i za 2000 dolarů, vychází dceřiná značka koncernu Fender vstříc fanouškům barytonových kytar novinkou nesoucí označení Squier Classic Vibe Baritone Custom Telecaster. Na rozdíl od verzí Paranormal či Blacktop se dané provedení vrací ke klasickému designu Telecasteru z šedesátých let, samozřejmě s výjimkou prodloužené menzury o délce 27 palců.

Pro stavbu korpusu bylo zvoleno dřevo nyatoh se zvukovými vlastnostmi blízkými mahagonu, šroubovaný krk z jednoho kusu javoru má pohodlný C-profil, hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palců je osazen 22 užšími vysokými pražci a kostěným ořechem širokým 42 mm. Hrany těla jsou podobně jako u sérií Fender Telecaster Custom chráněny bílou plastovou lemovkou.

Struny jsou ukotveny skrz tělo, tradiční kobylka s vaničkovou základnou je opatřena trojicí chromovaných válečkových kamenů a do hlavice je kromě firemních ladicích vintage strojků s malými rondely usazen také stromečkový srážeč strun HE. Většina kovových součástí dostala niklovaný povrch.

Přenos zvuku obstarávají dva jednocívkové snímače Fender Designed Alnico Single-Coil, ovládané společnou hlasitostí, tónovou clonou a třípolohovým nožovým přepínačem. Singly sice nejsou pro různé „low-tuningové“ metalové žánry příliš typické, ale Telecastery osazené tímto typem snímačů bodují svou průrazností a tím pádem i schopností prosadit se v kapelovém mixu.

Squier Classic Vibe Baritone Custom Telecaster 2022, určený hráčům, kteří dávají přednost masivnějšímu soundu dosahovaného podladěním, je k dispozici v odstínu Black nebo v transparentním laku Three-Color Sunburst. Oficiální cena se na českém trhu pohybuje okolo hranice 11500 Kč. Nástroje jsou stříkány finální vrstvou lesklého polyuretanu a zvolen byl třívrstvý pickguard v decentní patinované úpravě parchment. V továrně kytary seřídili na struny Fender Nickel Plated Steel .014 / .068.

Tagy Fender Squier Squier Classic Vibe Baritone Custom Telecaster 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY