Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.12.2018 - 00:01

Špičkové analogové polysynthy Moog One

Společnost Moog Music posiluje svou produktovou nabídku o dvojici analogových synthů řady Moog One, které jsou z pohledu značky prvními polyfonními nástroji této kategorie po více než 30 letech. K dispozici bude osmihlasá nebo šestnáctihlasá verze a díky revoluční architektuře s obrovskými zvukovými možnostmi jsou novinky už nyní označovány jako „analogue dream synths“.

Oba modely využívají 61dílnou klaviaturu Fatar TP-8S (velocity + aftertouch), k dispozici je trojice VCO a dva nezávislé analogové filtry (proměnlivá filtrace + Moog ladder filter), které mohou být zapojeny paralelně nebo v sérii, najdeme zde duální noise generator, mix s externím audio vstupem, čtveřici LFO, tři obálkové generátory, ring modulator s pokročilým routingem atd.

Moog One navíc zvládá tri-timbrální režim, takže lze současně využít tři syntezátory, které mohou být vrstveny, rozdělovány nebo zónovány přes klávesnici a to vše v rámci jediného presetu. Každý z těchto synthů má vlastní nastavení rozsahu, arpeggiátoru, sekvenceru, efektů atd., takže zvukový potenciál je téměř bezbřehý.

Efektová sekce, aplikovatelná na zmíněné synthy i na master bus, obsahuje chorusy, delaye, bit-reduction, phaser, vocoder a také reverby vyvinuté firmou Eventide. Efekty jsou digitální, ale v případě, že je nevyužijete, nebo chcete v některém z desítek tisíc (!) uložitelných presetů zachovat plně analogovou cestu, tak je zde vypínání true bypass.

Nástroje mají ručně stavěné šasi z jasanu, hliníkový hlavní panel je osazen celkem 73 potenciometry, 144 tlačítky, OLED displejem, přiřaditelným X/Y padem citlivým na tlak, součástí výbavy je USB port, MIDI, 2x stereo sluchátkový výstup, 4 hardware inserty, XLR/TRS vstup a také 9 konektorů CV/GATE I/O (5-in/4-out).

Analogové polysynthy z prémiové série Moog One se zcela po právu řadí mezi absolutní špičku ve své třídě a tomu samozřejmě odpovídají i ceny, které byly pro americkou část trhu nastaveny na 5 999 dolarů za 8hlasý model a 7 999 dolarů za verzi s dvojnásobnou polyfonií.

Tagy Moog Moog One
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY