Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 16.05.2023 - 00:01

Speciální série Martin z produktové řady 2023

Rovnou šest nástrojů patřících do limitovaných či zcela unikátních edicí připravila pro letošní rok firma C.F. Martin. Pět akustických kytar a jedno ukulele nabízí kromě výběrových materiálů, perfektního zpracování a tomu odpovídající zvukové kvalitě také bohaté intarzie a u některých modelů i grafická témata designéra Klause Voormana nebo ruční malby Roberta Goetzla. Do exkluzivní kolekce byl tentokrát zařazen i speciál navržený generálním ředitelem značky Thomasem Ripsamem. Nejen příznivcům tradiční americké značky je asi jasné, že tyto kousky nesou cenovky, které se rozhodně nedají nazvat jako lidové.

Martin OM BiosphereMartin OM Biosphere – environmentálně pojatý model, a to nejen z pohledu kresby Roberta Goetzla, znázorňující oceán, ale také po konstrukční stránce. Podle informací výrobce se totiž jedná o teprve druhou kytaru, při jejíž stavbě nebyly použity žádné plasty (první variantou byl Martin 00L Earth z roku 2021). Dané provedení má 100% certifikát FSC, je dodáváno v konopném gigbagu a má nejdostupnější cenovku z celé série: 2299 dolarů.

Martin CEO 10

Martin CEO 10 – prémiová řada šéfa Martinu Thomase Ripsama dostala základ těla z guatemalského palisandru, horní ozvučnici z evropského smrku, javorové lemovky hran s plamínkovou kresbou, ebenovou kobylku, kostěný ořech a sedlo, ebenový hmatník a otevřené ladicí strojky. Na trhu se objeví limitované série v počtu sto kusů. Cena: 8999 dolarů.

Martin D-Robert Goetzl 6 „Rabbit“

Martin D-Robert Goetzl 6 „Rabbit“ – dreadnought s výraznou malbou inspirovanou čínským zvěrokruhem (rok králíka) má zadní desku a luby z východoindického palisandru, pro top byl zvolen smrk sitka a konstrukci vyztužuje žebrování X. Unikátní exemplář lze pořídit za 11999 dolarů.

Martin D-42 Bitcoin

Martin D-42 Bitcoin – kytara s tělem tvořeným opět guatemalským palisandrem, který doplňuje horní deska ze smrku Engelmann. Příslušnost k názvu je dána zlatým Bitcoinem zapuštěným do hlavice krku a hmatníkovými intarziemi se stejnou tématikou. Cena: 18999 dolarů.

Martin D-28 Klaus Voorman

Martin D-28 Klaus Voorman – další skutečně exkluzivní sběratelský kousek má čelní ozvučnici vyzdobenou Klausem Voormanem, držitelem ceny Grammy za práci na obalu alba Revolver kapely Beatles. I z tohoto důvodu možná nepřekvapí mírová tématika kresby s bílými holubicemi vzlétajícími s různými hudebními nástroji. Cena: 18999 dolarů.

Martin Goetzl 0 Tenor Uke

Martin Goetzl 0 Tenor Uke – posledním zástupcem letošní exkluzivní edice je ukulele, postavené z mahagonu vyzvednutého ze dna řeky v Belize, a vyšperkované malbou Roberta Goetzla v havajském stylu. Cena: 9999 dolarů. Asi netřeba zmiňovat, že ke všem nástrojům (s výjimkou gig bagu pro „ekologickou“ verzi Biosphere) jsou dodávána luxusní pouzdra, certifikáty a další doplňky.

Tagy C.F. Martin Martin Special Series 2023

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY