Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Speciální designové edice wah pedálů Dunlop Cry Baby Junior

Firma Jim Dunlop opět oslovila známého amerického výrobce pedalboardů Pedaltrain, s nímž před časem vyvinula kompaktní kvákadlo Cry Baby Junior, které po úspěchu první verze přichází na trh ve dvou nových, méně tradičních designových úpravách Cry Baby Junior Wah Special Edition White CBJ95SW a Special Edition Black s produktovým kódem CBJ95SB.

Názvy obou modelů jasně naznačují, jaké barvy šasi se zkrácenou délkou cca 20 cm byly zvoleny – bílou variantu navíc na bocích zdobí tradiční vlnovitá loga v červené barvě a stejný odstín dostal i pryžový plát pedálu, zatímco černé provedení disponuje bílými logy a nášlapnou vrstvou v barvě připomínající kaučukové podrážky tenisek.

Na pravé straně efektu má své místo malý posuvný přepínač volící mezi trojicí režimů s rozdílným frekvenčním rozsahem – H: 380 Hz až 2100 Hz, M: 330 Hz až 1800 Hz, L: 270 Hz až 1500 Hz, takže kytaristé i basisté si mohou vybrat mod, který bude nejvíce vyhovovat jejich vkusu či zvukovému charakteru a snímačům jejich nástroje.

Nastavitelný je také odpor chodu pedálu, veškeré konektory jsou z důvodu ušetření prostoru v pedalboardu zasazeny do čelní strany šasi a napájení je řešeno prostřednictvím standardního 9 V adapteru s barelovou zástrčkou 5.5 x 2.1 mm nebo baterie, jejíž plastová šachta je zapuštěna do dna efektu. Kvákadla, vybavená také stavovou diodou, mají proudový odběr pouhé 3 mA, takže i levná zinko-uhlíková baterie by měla vydržet dodávat dostatek energie po poměrně dlouhou dobu.

Oficiální cena wah pedálů Jim Dunlop Cry Baby Junior Special Edition CBJ95SW a CBJ95SB o rozměrech 203 x 102 x 76 mm a hmotnosti 230 g byla v případě americké části trhu nastavena shodně pod hranicí 150 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Jim Dunlop Cry Baby Junior Special Edition CBJ95SW Jim Dunlop Cry Baby Junior Special Edition CBJ95SB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY