Přejít k hlavnímu obsahu
Vizuál k videoinstalaci Oslava Lindy Arbanové. | Zdroj: Festival Obnaženi
Vizuál k videoinstalaci Oslava Lindy Arbanové. | Zdroj: Festival Obnaženi
redakce -

Soutěžte s festivalem Obnaženi o vstupenku na workshop VJingu a videomappingu

Festival Obnaženi letos už po dvacáté v Chomutově představí osobitý výběr toho nejlepšího ze současného umění. Dominovat budou představení a projekty současné taneční a performerské scény, spolu s výtvarnými akcemi, doplněné o filmové, hudební, literární události a workshopy. Sehnali jsme pro vás jeden volný vstup na dvoudenní workshop věnovaný VJingu a videomappingu, který je červnovou předzvěstí festivalu. Zkušená VJka, lektorka a vizuální umělkyně Linda Arbanová jej povede už 22. a 23. června.

VJing je vizuální disciplína známá hlavně z klubů a koncertů. Nejrůznější aplikace, programy a nástroje VJingu nabízí i širokou škálu uplatnění v rámci výuky uměleckých oborů ve školním a mimoškolním vzdělávání. Postupy živé animace kombinují animační, počítačové a vyprávěcí dovednosti. Videomapping umožňuje kombinovat výtvarná, filmová, hudební a počítačová díla v jedinečnou audiovizuální performance v daném konkrétním místě a prostoru.

Kurz je určen pro začátečníky bez zkušeností s programem ResolumeArena, pro tvůrce videí, výtvarníky, muzikanty, učitele a všechny, kteří mohou nebo chtějí ve své tvorbě využít pokročilých možností videoprojekce a jejího mapování. s Lindou Arbanovou se budete zabývat jednak technickou stránkou videoprojekcí, ale také obsahovou – co, proč a jak chcete promítat.

Kurz se koná v ZŠ Chomutov Akademika Heyrovského, a to v sobotu 22. června od 9 do 15.30 hodin a v neděli 23. června od 9 do 16 hodin. Výstupem z kurzu pak bude projekce s živou hudbou, kde budou workshopanti v rámci finálního večera hlavního festivalového programu v sobotu 10. srpna. Linda Arbanová dále po skončení prvního dne workshopu odhalí v kostele sv. Kateřiny svou videoinstalaci Oslava.

První festivalovou akcí, která bude vzpomínat a rekapitulovat uplynulých devatenáct ročníků, bude výstava fotografií 20 let Obnaženi. Hlavní program pak proběhne od 1. do 10. srpna.

Jak vyhrát vstupenku na workshop VJingu a videomappingu s Lindou Arbanovou?

Přihlaste se na post se soutěží na našem Facebooku, kde stačí splnit jednoduchá pravidla. Podrobnosti najdete na našich sociálních sítích. Soutěžíme o 1 vstupenku v hodnotě 2.800 Kč.

Výherce vylosujeme v pátek 14. června 2024. Do okamžiku vyhlášení je možné posílat vaše správné odpovědi. Hodně štěstí!

Vizuál festivalu Obnaženi v Chomutově

Tématem chystaného jubilejního ročníku festivalu je právě OSLAVA. Festivalový program bude připomínat akce, místa a osobnosti uplynulých devatenácti ročníků, bude oslavovat uměleckou spolupráci minulou i současnou, ale také se zaměří na otázku tělesnosti. Oslava těla, jeho ideálu a tělesnosti bude námětem několika představení, výstav, instalací ale i diskusí.

Návštěvníci se mohou těšit na významné osobnosti české taneční i performerské scény, jako jsou Miřenka Čechová, Tereza Lenerová, Ridina Ahmedová nebo spolek Ostružina. Výtvarnými hosty budou pro letošek intermediální umělkyně Veronika Šrek Bromová, Tereza Holá, Hynek Skoták a Linda Arbanová. Vedle předních českých umělců proběhnou také výstavy místních výtvarníků, kteří jsou s festivalem Obnaženi úzce spjati od jeho skromnějších počátků. Milovníci hudby se mohou těšit na kapelu WWW i legendu českého undergroundu Evu Turnovou, která na festivalu vystoupí spíše v roli spisovatelky.

V rámci festivalu obnaženi vystoupí i legendární WWW

Právě autorské čtení a jedno taneční představení zaveze festivalové návštěvníky poprvé v historii akce za hranice města Chomutova a to do města Žatec. Zde se ve dvou nově zrekonstruovaných památkách – v Žatecké synagoze a u Trafičky na Nádražních schodech – odehraje část programu.

Mezinárodní charakter festivalu bude i tentokrát naplněn díky spolupráci s věhlasným festivalem tanečních filmů Cinedans v Amsterodamu, který se již po několikáté dramaturgicky podílí na programu Večera tanečních filmů. Spolu s tanečníkem Miroslavem Kochánkem působícím v Belgii, který vystupoval již na prvním ročníku v roce 2003, Chomutov přivítá také tanečnici a choreografku Andreiu Rodriguéz (PT/BE), jazzového cellistu Haralda Autsbø (NL/NO) a audiovizuální performerské těleso The Paper Ensemble (NL).

Tagy Festival Obnaženi VJing videomapping Linda Arbanová soutěž

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY