Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Po, 04.10.2021 - 15:00

Soutěž o 3 foukačky od Hohnera a učebnice od Matěje Ptaszka!

První listopadový víkend proběhne za tónů foukacích harmonik – 5. a 6. listopadu 2021 proběhne World Harmonica Festival, byť letos bohužel pouze v online prostředí. Při této příležitosti vyhlašujeme soutěž o 3 foukačky HOHNER Skipper C-major a 3 učebnice Harmonica made easy for kids od Matěje Ptaszka, která nedávno vyšla v ediční řadě Frontman. Stačí správně odpovědět na jednu jednoduchou otázku.

Foukací harmonika Hohner Skipper z řady MS přichází s tematikou moří, přístavů a lodí plavících se za dalekými cíli. Cíleně tak oslovuje milovníky lodění, vodáky, námořníky a letní trosečníky – ať už reálné či pouze pocitové. Jedná se o diatonickou harmoniku, tj. „bluesovku“, vyrobenou v Německu, která nabízí korpus z odolného plastového materiálu ABS, kryty z nerezové oceli, dvacet mosazných hlásků, mosazné plátky o tloušťce 0,9 mm a rozsah tří oktáv.

Harmonica made easy for kids Matěje Ptaszka je učebnice hry na diatonickou foukací harmoniku pro děti od 6 do 100 let. V publikaci se hravou formou dozvíte nejen jak správně držet foukací harmoniku a jak pracovat s dechem (brániční dýchání), ale rovněž se naučíte více než třicet krásných lidových písniček i vánočních koled a jako třešinku na dortu Ódu na radost.

Harmonicas Made Easy For Kids

Jak vyhrát foukačku HOHNER Skipper C-major anebo knihu Harmonica made easy for kids?

Stačí odpovědět správně a včas na jedinou otázku: Ve kterém městě se tradičně festival World Harmonica Festival koná?

Správné odpovědi posílejte do neděle 31. října 2021 na email souteze@frontman.cz, do předmětu pište: „Soutěž Hohner“. Tři vylosovaní dostanou zdarma foukačku HOHNER Skipper C-major, další tři knihu Harmonica made easy for kids.

EDIT: Vyhodnocení soutěže

Děkujeme všem soutěžícím za zaslané odpovědi. Ano, správná odpověď je Trossingen. Foukačku HOHNER Skipper C-major získali: Jindřiška Mazáčová, Honza Polášek a Veronika Valdová, knihu Harmonica made easy for kids získali: Ivana Křenová, Josef Litvan a Pavel Verner. Gratulujeme všem výhercům a výherkyním.

World Harmonica Festival se jako obvykle koná na tradičním místě, letos však kvůli protipandemickým opatřením proběhne výjimečně pouze v online prostoru prostřednictvím platforem Zoom, YouTube a Facebook. Fanoušci hry na harmoniku ale nezůstanou o nic ochuzeni. Tradiční výrobce harmonik zveřejnil víkendový program plný zvučných jmen a zajímavých akcí. Účast přislíbili například Bonny B., Joel Andersson, Gordon Lee, Sigmund Groven a mnoho dalších umělců. Diváci se mohou těšit na jejich koncerty, řadu vystupujících uvidí také v rámci rozhovorů nebo workshopů. Doporučujeme!

Tagy Hohner foukací harmonika Matěj Ptaszek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY