Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 22.09.2021 - 00:01

Sonoran Mini a Redondo Mini: kompaktní akustiky Fender ze série California

Do edice California, vyhrazené u Fenderu akustickým kytarám s příznivým poměrem cena/výkon, se vrátil  kompaktní model Sonoran Mini a nově přibyla verze Redondo Mini. Tříčtvrteční konstrukce řadí tyto akustiky do ranku tzv. cestovních nástrojů, které zároveň vycházejí vstříc nejmladším kytaristům či hráčům s menšími dlaněmi. I přes rozměrově nevelký korpus a kratší menzuru nabízejí obě novinky průrazný zvuk s dostatečně širokým frekvenčním spektrem a poměrně citlivou dynamickou odezvou.

Model Sonoran Mini je vyráběn v celomahagonovém provedení korpusu typu Folk, nebo ve verzi s laminovaným mahagonovým základem a smrkovou ozvučnicí. Druhé jmenované konstrukční řešení bylo použito i u varianty Redondo Mini, disponující rozdílně tvarovaným tělem blízkým stylu Dreadnought.

Společné u obou nástrojů je vnitřní žebrování typu X, krky ze dřeva nato s vlastnostmi mahagonu, pohodlný profil C, ořechová základna kobylky a hmatník ze stejného materiálu, osazený 18 středně silnými pražci a ořechem ze směsi Nu-Bone širokým cca 41 mm. Sonoran nabízí menzuru 23.3 palců (592 mm), zatímco pro Redondo byla zvolena délka 22.75 palců (578 mm).

Na hlavicích s tradičními konturami Stratocasteru najdeme jednořadé ladicí strojky s oválnými plastovými rondely a srážeč strun EH. Modely se smrkovým topem zdobí třívrstvý zlatý pickguard a šroub nastavující výztuhu krku je přístupný přes ozvučný otvor. Kytary jsou z továrny potaženy strunami Fender Dura-Tone 880L Coated 80/20 (.012-.052).

Oficiální ceny byly na šeském trhu nastaveny shodně pod hranicí 4400 Kč včetně polstrovaného speciálního gig bagu. Indonéský Fender Sonoran Mini je dostupný v transparentních úpravách All Mahogany a Natural, Redondo Mini nabídne odstíny Sunburst či Natural. Laky korpusu i krku mají saténový povrch a rosettu zdobí intarzie v podobě duálních kružnic.

Tagy Fender Fender Redondo Mini Fender Sonoran Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY