Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.08.2016 - 00:01

Sofistikovaný elektronický bicí modul Pearl Mimic Pro

Na začátek příštího roku naplánoval japonský výrobce bicích a perkusí Pearl spuštění celosvětové distribuce zbrusu nového zvukového modulu Mimic Pro MIMP24B navrženého společně s bubeníkem a vývojářem Stevenem Slatem, jenž stojí také za výrobou zvukových knihoven sérií SSD 4 a Trigger. Prototyp novinky, představené na letním veletrhu NAMM, je kompatibilní s většinou elektronických souprav nebo samostatných padů.

Obvod s 24-bitovou architekturou a špičkovými převodníky Burr Brown nabízí multi-kanálový sampling s možností separátního nastavení mikrofonů (Close, Overhead, Room), efektů či ekvalizace a až 16 trigger vstupů, podporujících dual zónovou elektronickou hi-hat, triple zónové činely včetně funkce choke a stejný počet audio výstupů (8 na modulu a 8 s použitím konektoru DB-25).

Veškerá editace a ovládání probíhá přes dotykový IPS displej, zařízení disponuje dvěma samostatnými mixery pro nezávislé nastavení hlasitosti sluchátkového a Aux výstupů, možností importu jednorázových one-shot samplů (Wave, AIFF) a rychlým datovým SSD diskem s kapacitou 120 GB.

Na čelní straně šasi je kromě jackových vstupů a výstupů umístěn i multipinový konektor, USB rozhraní, DIN zdířky pro MIDI In a Out, síťový vypínač a samozřejmě napájecí konektor adapteru. Pro případ, že by kapacita interního SSD úložiště nebyla dostačující nebo si své zvuky budete chtít např. přenášet do počítače či naopak, je na levém boku také slot pro SD kartu.

Cena chystané novinky od Pearlu zatím nebyla zveřejněna, nicméně už teď se zdá, že Mimic Pro MIMP24B by se mohl stát zdatným konkurentem podobně koncipovaným systémům, které v tomto poměrně úzce orientovaném segmentu produktů byly dosud doménou několika málo tradičních výrobců.

Tagy Pearl Mimic Pro MIMP24B

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY