Přejít k hlavnímu obsahu
Chceme v současné smršti všeho podpořit hledání hodnot i ve věcech, které už tu dávno byly | Foto:  Antoine Marquet
Chceme v současné smršti všeho podpořit hledání hodnot i ve věcech, které už tu dávno byly | Foto: Antoine Marquet
Dominika Srostlíková -

Směřovat slepě k neviditelnému cíli

S kapelou Leeb0rn jsme vydali druhé EP Reach One’s Destination, ke kterému se nám podařilo vytvořit zatím dva klipy. Unseeing and Unseeable vychází právě dnes. Popisuje stav duše jako ledovou kostku, která sleduje své vlastní tání.

Je rok 2016, sedím v temném pokoji před zářícím monitorem a fascinovaně vyťukávám do klávesnice nového microkorgu primitivní melodii. Bílá plocha digitálního listu papíru se postupně zaplňuje myšlenkami. Nemůžu se hnout z místa a nenacházím smysl v ničem jiném než v tom, co zrovna dělám. Obrazovka mě v podstatě hypnotizuje. Potichu zpívám melodii do ticha. Sousedi za zdmi pokoje už spí. Refrén nechávám na jednom tónu.

Takhle se zrodila Unseeing and Unseeable, píseň z našeho nejnovějšího EP Reach One’s Destination. Po Hypnotize the Sun je to další případ inspirace zákonitostmi přírody. Protože mám skládání hudby spojené s vizuálními představami, bylo od začátku jasné, že Unseeing jednou dostane svůj animovaný klip. Naštěstí mi navzdory vlastním výtvarným tendencím brzy došlo, že to nezvládnu sama, a tak jsem si ke spolupráci přizvala dva lidi, kteří mi spontánně přišli do cesty, resp. na monitor.

Animátor a tvůrce vizuálních efektů Vítězslav Ureš (spolupráce s JAF 34, Vladivojnou La Chia) tak spojil síly s umělkyní Makekaky. Vznikl černobílý klip založený na linorytech, přičemž každý linoryt Makekaky vytiskla vícekrát a záměrně nedokonale. Grafika díky tomu ožila o to víc. Ukočírovat a propojit osobnosti digitálně orientovaného profesionála s permanentně offline éterickou bytostí dalo docela práci, ale s výsledkem jsem spokojená (kecám, nejsem nikdy spokojená).

Kompozice projektu versus kompozice linorytu

O mix a master celého EP se postaral Amák Golden. Nahrávali jsme ve složení Jan Srostlík (zpěv, kytara), Dominika Srostlíková (zpěv, bicí) a Lukáš Bartulec (basa) pod taktovkou Lukáše Marečka ve studiu Palba, částečně také v Ziki Records. Něco málo jsme si nahráli i sami na zkušebně za pomoci kamarádů z kapely Froples. Fyzicky jsme vydali EP jen na kazetě, stejně jako předchozí EP The Pulley System. Občas nám někdo pošle fotku svého oprášeného kazeťáku. A proto to asi všechno děláme – abychom v současné smršti všeho podpořili hledání hodnot i ve věcech, které už tu dávno byly.

Jak vznikala vaše poslední nahrávka nebo video? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Leeb0rn

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dominika Srostlíková
Zpívající bubenice v kapele Leeb0rn
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY