Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.03.2021 - 00:01

Sluchátkový minizesilovač Fender Mustang Micro

Fender se rozhodl jít ve stopách značek Vox, Blackstar nebo Boss, a do svého portfolia zařadil sluchátkový kytarový miniaparát Mustang Micro, nabízející kromě komplexního signálového řetězce „preamp – efekty – speaker simulator“ také integrovaný Bluetooth modul, takže uživatel může pohodlně cvičit s oblíbenými skladbami nebo instruktážním audiem a využívat zvuky převzaté z nejnovější generace komb Fender Mustang GTX.

Modelingový DSP engin obsluhuje celkem 12 typů virtuálních aparátů, pokrývajících spektrum od brilantního cleanu, přes různé crunche až po moderní našlápnutý high-gain, efektová sekce obsahuje 13 editovatelných položek zastoupených modulacemi, delayi, reverby apod. a samostatně je řešena ekvalizace.

Na levém boku šasi z odolného a lehkého plastu najdeme čtyři kolébkové spínače (+-) Amp, EQ, Effects a Modify s přiřazenými různobarevnými diodami, rychle přístupný potenciometr hlasitosti opatřený širokou nízkoprofilovou krytkou má své místo na čelním panelu a pravý bok je vyhrazen pro posuvný vypínač se zelenou ledkou, jenž zároveň slouží k aktivaci modulu Bluetooth zvládajícímu synchronizaci audio a video složky.

Spodní strana je osazena nástrojovým vstupem a portem USB-C, obstarávajícím přímé nahrávání do počítače, napájení a případné aktualizace firmwaru. Jackový konektor je výklopný v úhlu až 270 stupňů, díky čemuž lze Mustang Micro zapojit jak do kytar s klasickým výstupem zašroubovaným do lubu či horní desky korpusu, tak do Stratů s typickou vaničkovou šachtou nebo modelů s hlouběji zapuštěnou zdířkou, jako jsou např. verze Ibanez Saber či JEM.

Aparátku dodává energii lithiová baterie, dobíjitelná prostřednictvím USB portu, článek s plnou kapacitou má podle informací výrobce výdrž okolo 4 hodin nepřetržitého provozu. Oficiální cena sluchátkového systému Fender Mustang Micro o rozměrech cca 8 x 3 x 4 cm a hmotnosti pouhých 51 g byla na českém trhu nastavena okolo hranice 2600 Kč.

Tagy Fender Fender Mustang Micro
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY