Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.08.2019 - 00:01

Sluchátkové zesilovače Blackstar amPlug2 Fly

Firma Blackstar se rozhodla nabídnout kytaristům a basistům zvuk svých mini komb řady FLY3 v ještě menším formátu analogových sluchátkových zesilovačů, nesoucích označení amPlug2 Fly a amPlug2 Fly Bass. Konstrukční řešení je naprosto identické s obdobnými modely značky Vox, takže je pravděpodobné, že se britské konkurenční společnosti dohodly na určité formě kooperace.

Kytarová verze disponuje preampem s trojicí přepínatelných kanálů Clean, Crunch, Lead, kolečkové potenciometry na boku plastového šasi nastavují gain, hlasitost a nechybí ani patentovaná ekvalizační funkce ISF (Infinite Shape Feature) umožňující plynulý přechod mezi americkým a britským charakterem zvuku. Efektová sekce s tlačítkem FX obsahuje 3x chorus, 3x delay a 3x reverb.

U basové varianty jsou na výběr voicingové a zkreslené režimy Classic, Modern, Overdrive a ovládání sestává z gainu, hlasitosti, tónové clony. Efektová jednotka byla nahrazena metronomem doplněným pěti rytmickými patterny (rock, funk, R&B, hip-hop, blues) s jednoduše nastavitelným tap tempem.

Kromě nástrojového vstupu a minijackového stereo sluchátkového výstupu je zde samozřejmě integrována i zdířka Aux In pro využití externího audio zdroje (smartphone, MP3, tablet atd.). Jackový konektor je ukotven na otočném kloubu s radiusem 180 stupňů, což zaručuje kompatibilitu s většinou nástrojů včetně kytar se stratocasterovským vaničkovým systémem nebo šachtovým výstupem zapuštěným do korpusu (modely Ibanez JEM apod.).

Novinky jsou sice výrobcem inzerovány jako sluchátkové modely určené k tichému cvičení, nicméně amPlugy by měly zvládnout i připojení k Hi-Fi sestavě, koncovému zesilovači apod. Napájení obstarává dvojice tužkových AA baterií s průměrnou výdrží 17 hodin nepřetržitého provozu. Oficiální cena obou variant byla na českém trhu nastavena pod hranici 1 300 Kč.

Tagy blackstar Blackstar amPlug2 Fly
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY