Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.11.2019 - 12:00

Sluchátka Technics EAH-DJ1200 a EAH-TZ700

Na berlínském veletrhu spotřební elektroniky IFA měla premiéru dvojice nových sluchátek firmy Technics, které se nyní dostávají do distribuce. Verze EAH-DJ1200 je nástupcem populárního DJ modelu RP-DJ1200, zatímco varianta EAH-TZ700 představuje v katalogu japonského výrobce další evoluci produktového segmentu profesionálních in-ear sluchátek využívajících nejnovějších technologií.

Sluchátka RP-DJ1200, představená v roce 1996, se z pohledu značky stala jedním z nejúspěšnějších produktů, kterého se od uvedení na trh prodalo více než půl milionu kusů. Na pozici bestselleru by měl mít našlápnuto také inovovaný model EAH-DJ1200 s přepracovaným designem, pokročilejšími funkcemi a kvalitním zvukem s pevnou projekcí, zaručující dobrý poslech i ve velmi hlučném prostředí, jako jsou kluby, koncertní haly apod.

Základem jsou zbrusu nové drivery s 40 mm cívkou (hliník + měď) a vysokou vstupní odolností zvládající bez zkreslení reprodukovat signál s úrovní až 2 500 mW. Monitorování jedním uchem usnadňuje otočný uzamykatelný mechanismus s ramenem výkyvným v úhlu 270 stupňů, sluchátka se dají samozřejmě složit a vyměnitelný kabel je osazen pojistkou proti náhodnému odpojení.

Zároveň s EAH-DJ1200 se do nabídky Technicsu dostávají také luxusní „špuntová“ sluchátka EAH-TZ700 postavená na 10 mm driveru, využívajícím membránu ze speciální hliníkové slitiny kombinovanou s technologií MFA, kdy magnetická kapalina maximalizuje pohyb membrány o síle pouhých 5 mikronů, což má pozitivní dopad na šířku frekvenčního spektra a přednes detailů.

Magnetická tekutina také ovlivňuje pohyb driveru, jenž je uložen v těle vyrobeném z titanu a hořčíku. Cylindrický korpus s koaxiální konstrukcí potlačuje nežádoucí vibrace a ergonomický tvar společně s nízkou váhou odlitku zajišťuje komfort i při dlouhodobém poslechu.

Cena profesionálních DJ sluchátek Technics EAH-DJ1200 by neměla překročit hranici 180 eur včetně rovného (1.2 m) a spirálového kabelu. Špičkové in-eary EAH-TZ700 budou dostupné za cca 1 200 eur, součástí balení je symetrický i nesymetrický kabel s univerzálním MMCX konektorem.

Tagy Technics Technics EAH-DJ1200 Technics EAH-TZ700
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY