Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.01.2022 - 00:01

Sloupový all-in-one PA systém JBL EON ONE MK2

Jeden z celosvětově nejoblíbenějších mobilních PA systémů z produkce divize JBL Professional prošel inovací, jejímž výsledkem je model JBL EON ONE MK2, osazený digitálním mixážním pultem, DSP jednotkou, bezdrátovým Bluetooth a napájením prostřednictvím kabelu nebo dobíjitelných baterií. Kompaktní rozměry, dostatečný výkon a jednoduchá kompletace zajišťují potřebnou flexibilitu, takže novinka je schopna posloužit jak kapelám tak i DJům, moderátorům a dalším profesím.

Koncový Class-D zesilovač o špičkovém výkonu 1500 W (400 W RMS) je napojen na desetipalcový woofer kombinovaný s osmi dvoupalcovými tweetery, zasazenými v C-konfiguraci do horního tubusu. Okruh VPP (Variable Power Performance) automaticky optimalizuje výkon tak, aby poskytoval maximální hladinu SPL 123 dB při připojení ke zdroji střídavého proudu a 119 dB SPL při použití lithium-iontové baterie, která je uložena v distanční trubici a má výdrž cca 6 hodin nepřetržitého provozu.

DSP sekce disponuje kvalitním reverbem, chorusem a delayem sesterského Lexiconu, od značky dbx byla převzata technologie DriveRack Inside, včetně AFS (automatické potlačení zpětné vazby), kompresoru a osmipásmového parametrického ekvalizéru. Komentátoři, instruktoři či konferenciéři ocení funkci Soundcraft Easy Ducking, která snižuje hlasitost hudby na pozadí, kdykoli mluvíte.

Do základního boxu je vsazen pětikanálový mixpult s třípásmovými korekcemi, trojicí kombinovaných mic/line vstupů Neutrik, jackovým linkovým vstupem a minijackovým Aux In, fungujícím zároveň jako kanál pro Bluetooth 5.0. Kromě barevného displeje EasyNav zde najdeme také dva USB porty, konektor Pass Thru a dva XLR kanály disponují fantomovým napájením 48V. Crossover je naladěn na pásmo 230 Hz, frekvenční rozsah činí 37 Hz až 20 kHz a poslechová projekce je dána úhly 140° x 30° (horizontálně x vertikálně).

Editaci lze provádět i prostřednictvím aplikace JBL Pro Connect (iOS, Android) a mobilitu zajišťuje možnost uložit komponenty systému do kabinetu wooferu, jenž je stejně jako tubusy vyroben z lehkého a odolného polypropylénu. Sloupový all-in-one PA systém JBL EON ONE MK2 o hmotnosti 19.3 kg a rozměrech 452 x 627 x 730 mm je na českém trhu dostupný za cenu cca 36500 Kč.

Tagy JBL JBL EON ONE MK2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY