Přejít k hlavnímu obsahu
SSOGE | Foto: archiv kapely
SSOGE | Foto: archiv kapely
redakce -

Skylor vzal pod křídla Smutnici: SSOGE s Dying Passion jedou Aerosouls tour

Silent Stream of Godless Elegy mají na svém kontě pět řadových desek, dva „metalové“ Anděly, album vydané celosvětově u renomovaného zahraničního vydavatelství. Nyní se po pauze dávají konečně znovu do pohybu: vyráží na Aerosouls tour se spřátelenými Dying Passion, kteří před dvěma měsíci vydali své už deváté album Skylor.

„Atmosférická nálada se táhne celým albem, střídání melodických i disharmonických pasáží nenechá nikoho klidným, ba naopak. Hrátky se samotnou kompozicí tu jsou daleko hmatatelnější, letargické tempo skladeb kontrastuje s gradujícím vokálem a hlavní vokalistka se narozdíl od minule čím dál méně bojí experimentů,“ píše o novince Dying Passion Martin Hošna. „S odstupem si říkám, že je vidět, jaké si na Spotify pouštím playlisty. Dreampop jako žánr byl poslední dobou tím vůbec nejčastějším,“ komentuje album vyprávějící příběh o astronautovi Skylorovi hlavní tvůrce Dying Passion Standa Jelínek.

A Silent Stream of Godless Elegy? Na scénu se vrací po více než dvou letech, prověřit materiál nejen z posledního alba Smutnice, které kapela nahrála ve studiu Rolanda Grapowa. Produkci desky měl na starosti Yossi Sassi, jeden ze zakladatelů izraelských Orphaned Land.

Dárek pro všechny staré fanoušky Redblacku a Epidemie Records? Srdečně zveme.

Tagy Dying Passion Silent Stream of Godless Elegy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY