Přejít k hlavnímu obsahu
Standa Jelínek -

Oživujeme ticho po zaniklé Elbě

Náš projekt Elbe je inspirovaný zmizením stejnojmenné osady poblíž Nových Losin na Jesenicku, která po staletí byla plná života, aby dnes na jejím místě zbylo jen jedno velké ticho.

Myšlenka zhudebnit tohle místo, tuhle krajinu, mě napadla už před léty. Ale teprve až letos jsem si řekl, že do toho půjdu naplno. Oslovil jsem mého kamaráda Martina Spacoshe Peřinu, zda by se chtěl na projektu Elbe se mnou podílet.

O natočení bicích jsme požádali Martinova bývalého spoluhráče z kapely – Šimona Hajdovského (mimochodem, jeho otec je slovutný Lesík Hajdovský z legendární kapely Manželé) a šli natáčet do studia Svárov. Vše ostatní se nahrávalo u Martina v jeho Spacosh studiu. O mix se postaral Spacosh a mastering jsme svěřili Tomáši Karáskovi z Gargle & Expel studia.

Desku, která odráží naši společnou zálibu v post rocku, ambientu, psychedelii, tedy obecně řečeno k emocím a náladám v hudbě jako takové bez rozdílu jejího zařazení, vydá začátkem roku 2018 Epidemie Records. Pojmenovali jsme ji Sudety.

Následovat bude Svlékni tmu tour 2018, kde sestava bude doplněna o hostující rytmickou sekci. Turné pojedeme i s mojí kapelou Dying Passion, se kterou zahrajeme nejen z poslední desky Black Threads a taky s Martinovou kapelou Between the Planets, která aktuálně vydává druhé album Of Inner Sight.

www.facebook.com/elbeband

Tagy komunita Elbe Dying Passion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Kytarista v kapele Dying Passion, Kabaret Dr. Caligariho a Elbe.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY