Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Singl Rise aneb Extreme chystají nové album

Od vydání zatím posledního alba Saudades de Rock kapely Extreme v čele se zpěvákem Garym Cheronem a famózním kytaristou Nuno Bettencourtem uplynulo už patnáct let a někteří skalní fanoušci této hard rockové party, bodující v devadesátkách se skladbami Get The Funk Out, Decadence Dance nebo baladou More Than Words, přestávali doufat, že kvarteto skvělých muzikantů ještě připraví další titul. Jasnou odpověď dávají Extreme letošním klipem ke skladbě Rise, který by měl být otvírákem jejich nového, v pořadí šestého studiového počinu s příznačným názvem Six.

Album, obsahující celkem dvanáct tracků, by mělo mít premiéru 9. června prostřednictvím labelu earMUSIC. „U Extreme je vždycky hodně vášně a trochu chcanek a octa. Nesoutěžíme s nikým jiným, ale snažíme se překonat sami sebe. Na tomto albu je několik momentů, kdy se nám to povedlo. Myslím, že některé z těchto songů patří k tomu nejlepšímu, co jsme napsali,“ poznamenal k albu frontman Gary Cherone.

Pokud se většina materiálu z alba Six ponese v duchu singlu Rise, tak se především příznivci kytary mají na co těšit – nekompromisně znějící track obohatil Bettencourt nejen skvěle rytmicky postavenými riffy a vyhrávkami, ale skladbu okořenil také dlouhým sólem dávajícím vzpomenout na hmatníkovou ekvilibristiku Eddieho Van Halena, včetně práce s vibrační pákou.

„Když zemřel Eddie Van Halen, opravdu mě to zasáhlo,“ komentoval Bettencourt, jenž album zároveň produkoval. „Nebudu ten, kdo usedne na jeho trůn, ale cítil jsem určitou zodpovědnost za to, aby kytarová hra zůstala naživu. Mám pocit, že potřebujeme dobré rockové album ze staré školy.“

Tracklist alba Six

Rise
#Rebel
Banshee
Other Side Of The Rainbow
Small Town Beautiful
The Mask
Thicker Than Blood
Save Me
Hurricane
X Out
Beautiful Girls
Here's To The Losers

Tagy Extreme Extreme – Six Extreme – Rise

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY