Přejít k hlavnímu obsahu
V singlu Lights Are Out November 2nd spojují všechny atributy zvuku připravovaného alba. | Foto: Richard Řeřicha
V singlu Lights Are Out November 2nd spojují všechny atributy zvuku připravovaného alba. | Foto: Richard Řeřicha
redakce -

Singl November 2nd zmixoval Andrew Scheps, jenž stojí i za Adele či Lanou Del Rey

Kytarovka November 2nd má před vydáním nového, eponymního alba. Ještě předtím ale zveřejnila lyric video ke svému singlu o blackoutu Lights Are Out, jenž kapela připravovala s producentem Borisem Carloffem. Mixu se ujal několikanásobný držitel Grammy Andrew Scheps, který stojí za úspěšnými alby Red Hot Chili Peppers, Adele nebo Lany Del Ray.

Písnička vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdyby jedné temné noci vypadla elektřina a nastal blackout. „Je o strachu naší přetechnizované společnosti z přírody, která si chce vzít zpět, co jí člověk sebral. A zároveň o touze člověka se s ní spojit. O pocitu, že minulost je pryč, zítřek je nejistý a o hledání útočiště v náručí druhého člověka,“ říká zpěvačka Alexandra Langošová, jenž je pod skladbou podepsaná společně s kytaristou Romanem Helclem a producentem Borisem Carloffem.

„V aktuální písničce November 2nd spojují všechny atributy zvuku připravovaného alba. Ať už je to stadionový rockový riff, výrazné gospelové vokály, soulová kytara ve sloce nebo naopak popový zvuk v jedné z pasáží skladby,“ popisuje producent Boris Carloff.

November 2nd mají na kontě tři alba, za která si vysloužili nominaci na Cenu Anděl, vítězství v Žebříku časopisu Report nebo Zlatém Uchu rádia Express. Kapela získala také nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích Nejlepší domácí zpěvačka a Nejlepší domácí pop. Písničky kapely zdobí některé české filmy, namátkou Občanský průkaz, DonT Stop, Minuta Věčnosti nebo Silný kafe.

Tagy November 2nd Roman Helcl

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY