Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný zesilovač Markbass STU AMP 1000

Italská značka Markbass přivítala ve svých řadách dalšího továrního hráče, kterým je famózní baskytarista Stuart Hamm, spoluhráč Franka Gambalea, Joea Satrianiho, Richieho Kotzena, Stevea Vaie a dalších známých jmen. Výsledkem spolupráce je kompaktní basový zesilovač Markbass STU AMP 1000 disponující preampem kombinujícím tranzistorovou a elektronkovou konstrukci a koncovým stupněm s masivním výkonem 1000 W.

Jednokanálová předzesilovací jednotka využívá možnosti plynulého mixu tranzistorové a elektronkové větve se samostatnými ovladači gainu s rozsahem -50 až +20 dB, což nabízí širokou škálu nastavitelných zvuků od absolutně čistého tónu s detailně podanými konturami, přes lehký crunch s transparentním přednesem, až po saturované zkreslení podpořené dlouhým sustainem.

Korekce v podobě sedmipásmového grafického ekvalizeru s tahovými fadery se zdvihem +- 16dB umožňují upravovat průběh signálu na frekvencích 40 Hz, 80 Hz, 250 Hz, 400 Hz, 1.2 kHz, 2 kHz, 4 kHz, samozřejmostí je clippingová dioda informující o případném přebuzení a dvojice vstupů pro pasivní/aktivní nástroje.

Celková hlasitost Master Volume je navázána na kilowattovou (1000W RMS/4 ohmy, 600W RMS/8 ohmů) koncovou sekci využívající patentovanou technologii MPT (Mark Proprietary Technology). Na zadní straně najdeme dvojici paralelních Speakon výstupů s celkovou minimální impedancí 4 ohmy, send/return sériové efektové smyčky, symetrický DI XLR výstup s odpojením uzemnění plus tlačítkem Pre/Post EQ a také zdířku pro připojení ladičky.

Signovaný zesilovač Markbass STU AMP 1000 o rozměrech 35 x 10x 27.8 cm a hmotnosti pouhých 3.55 kg představuje pohodlně přenosný aparát s více než dostatečnou výkonovou rezervou a průrazným pevným zvukem použitelným v celé řadě stylů. Cena novinky byla na českém trhu nastavena pod hranicí 23 400 Kč.

Tagy Markbass Markbass STU AMP 1000

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY