Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný snare Gretsch Ash Soan

Po bubíncích, postavených podle specifikací Keitha Carlocka, Stevea Ferronea, Gergo Borlaie nebo Vinnieho Colaiutu, se v portfoliu firmy Gretsch objevila další podpisová verze Ash Soan Signature Snare s produktovým značením GAS0712-ASH. Model, navržený pro excelentního britského session hráče, jenž spolupracoval s interprety jako jsou např. Robbie Williams, Adele, Cher nebo Seal, se od většiny konvenčních řad odlišuje jak neobvyklými rozměry, tak i zvoleným materiálem.

Snare konstrukčně vychází z prototypu, který Soan v minulosti často používal na koncertech i při studiové práci. Stěny bubnu s netradičními rozměry 7 x 12 palců jsou lepeny z devíti vrstev mechanicky odolného, nadstandardně rezonantního a luxusně působícího dřeva purpleheart, využívaného také k výrobě korpusových topů kytar i baskytar a hmatníků či výztužných plátů jejich krků.

Nosné hrany jsou na obou stranách broušeny v úhlu 45 stupňů, což pozitivně přispívá k rychlosti a síle ataku tónu, doprovázeného širokým dynamickým rozsahem a průraznou projekcí. Soan před časem prezentoval bubínek na několika instagramových záznamech a zvukový charakter tohoto snare oslovil celou řadu hráčů, kteří následně žádali značku Gretsch, aby prototyp zahrnula do sériové výroby.

Mezi další vlastnosti vycházející z Ashových specifikací patří masivní tlakově lité ráfky o síle 4 mm a klasická, elegantně řešená throw-off mechanika Lightning s typickým „rybím ocasem“, navázaná pomocí nylonových pásků na struník s dvacítkou pružin. Každý snare má uvnitř těla identifikační štítek s uvedením roku výroby a Soanovým vlastnoručním podpisem. Ladění obstarává 2 x 6 šroubů montovaných do samostatných mušlí.

Podpisový bubínek Gretsch Ash Soan Signature Snare GAS0712-ASH stříkaný lesklým transparentním lakem, dávajícím vyniknout purpurovému odstínu a souměrné kresbě purpleheartu, je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 1100 eur. Zvuk a reálný vzhled modelu můžete posoudit na přiložených videích nahrávaných v Soanově historickém studiu Windmill.

Tagy Gretsch Gretsch Ash Soan snare

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY