Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný model PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition

Před rokem uvedla firma Paul Reed Smith na trh podpisový model kytary DW CE 24 navržený pro Dustieho Waringa z americké progmetalové kapely Between The Buried and Me. Daná verze byla osazena uzamykatelným vibratem Floyd Rose 1000 a u PRS se letos rozhodli vyrobit ve spolupráci s Waringem druhou variantu s označením PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition, u níž původní vibrato nahradila pevná kobylka

Signatura postavená na lety ověřené platformě PRS CE 24 se vyznačuje šroubovaným krkem z jednoho kusu javoru s profilem DW, což je lehce modifikovaný profil Pattern Thin, hmatníkem ze stejného dřeva, osazeným 24 jumbo pražci a orientačními značkami v podobě černých kontur letících ptáků, mahagonovou základnou těla a topem z výběrového plamínkového javoru.

Zmíněná pevná kobylka PRS Plate Style typu hardtail s masivními kameny má ukotvení strun skrz tělo, na hlavici najdeme odlehčené uzamykatelné mechaniky PRS Low Mass a většina kovových komponent, včetně plechových snímačových krytů, dostala matný černě chromovaný povrch působící decentním a zároveň luxusním dojmem.

Nástroj využívá dva zakázkové humbuckery Mojotone Dustie Waring Gen 2 Tomahawk s artikulovaným, čistým projevem a silným výstupem, ovládání tvoří potenciometry společné hlasitosti, tónové clony a pětipolohový nožový switch poskytující následující snímačové konfigurace: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – kobylkový HB + vnitřní cívka krkového HB, pol. 3 – HB + HB, pol. 4 – vnitřní cívky obou HB, pol. 5 – krkový HB.

„S touto kytarou jsem natočil celou desku. Hrála úžasně a měla prostě jiný zvukový charakter než můj předchozí model s Floyd Rosem. Má mnohem plnější zvuk. Jsem schopen ji používat na 99 % svých session v Nashvillu,“ říká o svém novém nástroji Waring a dodává: „Mít hardtailovou variantu mého signature modelu je pro mě nesmírně důležité. Tuto sestavu používám neustále a firma PRS ji svým důrazem na detail opět vyšperkovala.“

PRS DW CE 24 Hardtail je nabízen v klasickém černém provedení Black Top nebo v transparentních lacích Burnt Amber Smokeburst, Faded Blue Smokeburst, Gray Black, Jade Smokeburst či Waring Burst ze cenu pohybující se okolo 2700 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků. Počet kusů v limitované edici není omezen konkrétním číslem – nástroj se bude vyrábět pouze v letošním roce.

Tagy PRS PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY