Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.07.2022 - 00:01

Signovaný Gibson G2 Thunderbird Gene Simmons

Firma Gibson před časem navázala spolupráci s Genem Simmonsem, basistou glamrockové ikony Kiss, který by se měl podílet na vývoji několika signovaných nástrojů řady G2, a to nejen z produkce Gibsonu, ale také jeho dceřiných značek Epiphone a Kramer. První edici této kolekce představuje model Gibson G2 Thunderbird, jehož prototyp Simmons už premiérově použil na epickém silvestrovském koncertu Kiss odehraném v Dubaji.

„Společně s různými značkami navrhuji basové kytary po celá desetiletí, a když jsem slyšel Gibsonovu vizi a dozvěděl se o jejich tvůrčím přístupu, dávalo smysl, abychom spojili síly a posunuli věci na další úroveň,“ řekl Simmons. „Všechny tyto nástroje budou stavěny ručně a poskytnou špičkový zvuk. Design je tak krásný a sběratelský, že mi připomínají umělecká díla,“ dodal úspěšný muzikant, podle jehož slov se v rámci série G2 zřejmě objeví i kytara a basa typu Flying V.

Čtyřstrunná basa s koncepcí tradičního Thunderbirdu a standardní menzurou dlouhou 34 palců, má celomahagonovou konstrukci, hrany těla nesou bílé výložky, stejně jako ebenový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 22 pražci medium jumbo, perleťovými polohovými značkami a ořechem Graph Tech širokým 40.64 mm.

Na hlavici najdeme luxusní odlehčené ladicí strojky Mini Clover značky Hipshot a stejný výrobce dodal i kobylku. Šachtu šroubu krkové výztuhy kryje plát plexiskla se zrcadlovou úpravou a identické řešení bylo použito i pro pickguard zdobený Simmonsovým logem. Hardware dostal černý povrch povrch Black Chrome, zvuk přenáší dvojice soapbar humbuckerů Rhythm / Lead T-Bird a pasivní elektronika sestává z dvou samostatných hlasitostí doplněných společnou tónovou clonou.

Signovaný Gibson G2 Thunderbird Gene Simmons je nabízen v černém odstínu Ebony krytém nitrocelulózovým lakem, jenž umožňuje dřevu v průběhu času přirozeně dozrávat. Cena byla nastavena těsně pod hranicí 2800 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků. Podle dostupných fotografií by se měla na trhu pravděpodobně objevit i verze s designovými prvky v červené barvě Blood Red.

Tagy Gibson Gibson G2 Thunderbird Gene Simmons

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY