Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Fender Precision Troy Sanders

Ještě před začátkem letošního turné k poslednímu albu Hushed and Grim představil basista kapely Mastodon Troy Sanders svůj nový signovaný nástroj z dílen Fenderu, který se už začíná objevovat v evropských obchodech. Čtyřstrunný model s označením Fender Troy Sanders Precision Bass sice vychází z lety ověřeného etalonu, ale klasickou konstrukci obohacuje o moderně pojatou elektroniku, včetně designových prvků převzatých z Fenderu Jazz Bass.

Obdobně jako standardní Precisiony je i podpisová verze vybavena olšovým korpusem potaženým lesklým polyesterovým lakem, krk z jednoho kusu javoru, opatřeného profilem Custom '70 PB a krytého saténovým uretanovým nástřikem, nese palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palců s dvacítkou středně silných pražců medium, perleťovými pozičními blokovými značkami ve stylu Jazz Bassu a ořech ze syntetické kosti široký 41.3 mm.

Nástroj s menzurou dlouhou 34 palců využívá kobylku HiMass Vintage, umožňující ukotvení strun buď přímo do kobylkové základny nebo skrz tělo. Ladění zajišťují firemní strojky s otevřenými převody a třílistými rondely, struny GD dostaly kulatý srážeč a hardware má niklo-chromovou povrchovou úpravu.

Přenos zvuku má na starost střední jednocívkový snímač Troy Sanders Split-Coil PB doplněný kobylkovou verzí Jazz Bass. Zakázkové single-coily navržené Timem Shawem jsou navázány na speciální aktivní elektroniku napájenou dvojicí 9V baterií pro dosažení maximální projekce a dynamiky. Předzesilovač je ovládán celkovou hlasitostí, balancí, duálním potenciometrem dvoupásmových korekcí a přepínačem režimů aktiv/pasiv. Oproti Precisionu jsou tyto komponenty upevněny v chromované destičce opět odkazující na design Jazz Bassu.

Fender Troy Sanders Precision Bass je nabízen v elegantním odstínu Silverburst, který najdeme také na hlavici, zvolen byl černý třívrstvý pickguard a logo se nese v duchu sedmdesátých let. Oficiální cena se v případě české části trhu pohybuje okolo hranice 37000 Kč, součástí dodávky je kvalitní měkké pouzdro Fender Deluxe. Výrobu obstarává mexická pobočka značky.

Tagy Fender Fender Precision Troy Sanders

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY