Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Fender MonoNeon Jazz Bass V

Do edice Fender Artist Signature přibyl nový model pětistrunné basy nesoucí označení MonoNeon Jazz Bass V, navržené pro amerického basistu Dywanea Thomase Jr., vystupujícího pod přezdívkou, která se otiskla v názvu nástroje. MonoNeon, držitel ocenění Grammy, stačil od roku 2010 vydat více než dvacítku sólových alb a na svém kontě má také spolupráci s Princem, Mac Millerem, Davidem Fiuczynskim a dalšími skvělými muzikanty.

Oproti tradičnímu Jazz Bassu s dvojicí single coilových snímačů je MonoNeon osazen dvěma zakázkovými humbuckery Custom Fireball navázanými na aktivní systém s ovladači Master Volume, Pan Pot, třípásmovými korekcemi a malým páčkovým switchem volícím režimy aktiv / pasiv. Obvod napájí dvě 9V baterie, což má pozitivní vliv na průraznost a dynamickou odezvu výsledného tónu.

K olšovému korpusu je přes ergonomicky tvarovaný spoj přišroubován krk z jednoho kusu tepelně upraveného javoru s profilem Modern-C a saténovým uretanovým povrchem. Stejné dřevo bylo použito také pro stavbu hmatníku s proměnlivým radiusem 10 – 14 palců, k dispozici je 22 středně silných pražců medium jumbo, kostěný ořech a nechybí blokové poziční značky z perleti.

Hardware ve zlatém chromu sestává ze spolehlivé top-load kobylky HiMass s moderně koncipovanými kameny, klasických ladicích strojků s otevřenými převody a dvou kulatých srážečů strun EADG. Dywane Thomas Jr. sice hraje na nástroj v obráceném gardu, ale na pravoruké basy a tím pádem z jeho pohledu i opačně natažené struny si zvykl natolik, že od Fenderu nepožadoval levoruký model.

Fender MonoNeon Jazz Bass V je dostupný v avantgardní úpravě kombinující signálně žlutý odstín těla s finálním nástřikem z lesklého polyesteru a neónově oranžovou barvu hlavice i třívrstvého pickguardu. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranicí 1550 dolarů včetně luxusního gig bagu, balíčku samolepek MonoNeon a stylové ponožky, kterou Dywane Thomas Jr. občas navléká na hlavici svých Jazz Bassů.

Tagy Fender Fender MonoNeon Jazz Bass V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY