Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 02.01.2015 - 09:52

Signovaný Fender Jazz Bass Adama Claytona z U2

Fender zařadil do své speciální Artist série signovaný model basy Fender Jazz Bass Adam Clayton, jenž je téměř přesnou replikou nástroje z roku 1965, který basista z U2 používal na turné All That You Can’t Leave Behind.

Olšový korpus i hlava basy jsou lakovány efektní zelenou metalízou Sherwood Green Metallic, na javorovém krku s upraveným Custom C profilem je nalepen palisandrový hmatník s dvacítkou středně silných pražců medium jumbo a orientační polohové značky tvoří obdélníkové bloky z perleti.

Stejně jako předloha má i novinka hmatník s radiusem 9.5 palce, šroub výztuhy je umístěn u korpusové strany krku a menzura činí 34 palců. Mechaniku tvoří ladicí strojky Fender Vintage s velkými listy (tzv. lízátka) a kobylka High-Mass s možností uchytit struny buď v mechanice nebo skrz tělo.

Dvojice poměrně silných snímačů Custom Shop '60s Single-Coil Jazz Bass je ovládána dvěma potenciometry hlasitosti a celkovým masterem. Perleťový čtyřvrstvý pickguard i knoflíky ovladačů ctí tradiční design bas ze šedesátých let. Nástroj bude prodáván společně s luxusním kufrem.

Nový Fender Adam Clayton Jazz Bass si už můžete poslechnout na nejnovějším albu U2 Songs of Innocence a Clayton by s tímto Fenderem měl odehrát i většinu nadcházejícího turné.

Tagy Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY