Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Fender H.E.R. Stratocaster

Fender zařadil do kolekce Artist model stratu postavený podle specifikací kalifornské zpěvačky, skladatelky, kytaristky a několikanásobné držitelky ceny Grammy Gabrielly Wilson, vystupující pod zkratkou H.E.R. Signatura s označením H.E.R. Stratocaster kombinuje konstrukční prvky původních sérií Stratocasterů z 50. let a 60. let s nověji koncipovanou elektronikou, a nástroj také dostal efektní povrchovou úpravu Chrome Glow.

Olšový korpus krytý lesklou vrstvou polyesteru doplňuje krk z jednoho kusu javoru s typickým ořechovým „skunk stripem“ kryjícím šachtu výztuhy, jejíž šroub je stejně jako u starších verzí usazen v patkové části. Krk s profilem Mid "’60s C" ošetřený saténovým lakem nese hmatník z javoru o radiusu 9.5 palců, 21 subtilnějších vintage pražců, poziční abalonové značky a ořech ze syntetické kosti široký 42 mm.

Do eloxovaného hliníkového pickguardu je zapuštěna trojice single coilových snímačů Vintage Noiseless SC Strat s nízkošumovou úpravou a frekvenčně vyrovnaným podáním zónu. Klasicky řešené ovládání tvoří potenciometr společné hlasitosti, dvě tónové clony a pětipolohový nožový přepínač.

Struny kotví ve vibratu typu Synchronized upevněném šesticí šroubů, kameny jsou vyrobeny z ohýbané oceli, což nástroji dodává jasněji konturovaný zvuk a delší sustain. Na hlavici najdeme ladicí strojky ve vintage stylu a kovové komponenty mají niklochromový povrch.

Fender H.E.R. Stratocaster ve speciálním barevném provedení Chrome Glow, kterým je stříkána také hlavice, a vychází z muzikantčina oblíbeného odstínu laku na nehty, je vyráběn v mexické pobočce značky sídlící v Ensenadě. Cena modelu se na českém trhu pohybuje okolo hranice 31000 Kč včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Tagy Fender Fender H.E.R. Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY