Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.10.2020 - 00:01

Signovaný Fender Brent Mason Telecaster

Famózní country picker a velezkušený studiový muzikant Brent Mason vlastní opulentní sbírku nástrojů, kterým vévodí modifikovaný Telecaster vyrobený na přelomu let 1967/1968. Nejen fanoušci kytaristy, jenž má na svém kontě více tisícovku nahraných alb různých interpretů, nyní dostávají možnost pořídit si repliku tohoto modelu, který Fender pod názvem Brent Mason Telecaster zařadil do série Stories Collection. Pro majetnější zájemce by měla být k dispozici také limitovaná relic edice z Custom Shopu.

Originál, který Mason začátkem osmdesátých let objevil v jednom malém nashvillském obchodu, byl v minulosti zbaven původního laku, přestříkán šedou barvou na auta a následně prošel rozsáhlou modifikací včetně úpravy elektroniky a instalace B-Benderu, což se samozřejmě otisklo také v osazení obou nových signovaných modelů.

Jasanové tělo je kombinováno s javorovým krkem opatřeným profilem ‘60s C a nesoucím hmatník ze stejného materiálu o radisu 7.25 palců, do něhož je usazeno 21 vintage pražců a kostěný ořech široký 41.3 cm. Kytara využívá trojici snímačů Seymour Duncan – krkový single coil Vintage Stack Tele STK-T3B, střední snímač Hot Stack Strat STK-S2 v červeném krytu a krkový vintage minihumbucker.

Ovládání sestává z třípolohového nožového switche, hlasitosti, tónové clony s push/pull přepínačem aktivujícím střední snímač, na který je napojen další potenciometr volume. Zmíněný systém Joe Glaser B-Bender s vlastní pákovou rolnou, uchycenou v kovové destičce podkládající vruty krku, navazuje na upravenou modernější kobylku s šesti kameny. Hlavice je osazena trochu netradičně umístěným srážečem strun HE a uzamykatelnými strojky Sperzel.

Česká cena Fenderu Brent Mason Telecaster Stories Collection v saténovém laku Primer Gray se pohybuje okolo 61000 Kč včetně pevného pouzdra Deluxe, popruhových zámků Dunlop atd. Patinovaná verze z Custom Shopu (viz poslední foto a video), jejíž stavbu si vzal na starost Master Builder Kyle McMillin, bude v počtu 60 kusů dostupná za cca 12500 dolarů. Na prvním přiloženém videu demonstruje zvukové možnosti novinky excelentní hráč Carl Verheyen.

Tagy Fender Brent Mason Fender Brent Mason Telecaster Fender Brent Mason Telecaster Custom Shop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY