Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Cry Baby Wah TBM95 Tom Morello

Kolekce Artist, do níž firma Jim Dunlop zahrnula signované verze wah pedálů zaštítěných jmény jako Edward Van Halen, Slash, Jerry Cantrell, Jimi Hendrix, Geezer Butler, Kirk Hammett, Joe Bonamassa, John Petrucci nebo Buddy Guy, přibyl nový model TBM95 Tom Morello Cry Baby Wah. Verze postavená pro kytaristu kapel Rage Against The Machine, Audioslave a Prophets of Rage představuje modifikovanou variantu populárního kvákadla Cry Baby GCB95 a kromě zvukové stránky je novinka specifická také svým výrazným designem.

Elektronika je uložena v klasicky koncipovaném červeně lakovaném šasi s pěticípou hvězdou stejné barvy na pryžovém plátu nášlapného pedálu a bílými citáty „You don’t need a weapon when you were born one” a „Sometimes history needs a push”, odrážejících Morellův politický a sociální postoj, které sdílí i jeho domovská parta Rage Against The Machine. Na černě lakovaném spodním krytu s další hvězdou a kytaristovým autogramem má své místo plastová šachta pro baterii.

Ve srovnání se současnou produkční variantou GCB95 nabízí signatura, která je replikou Morellova staršího oblíbeného kousku, masivnější porci výšek a agresivnější témbr, použita byla červená cívka Fasel, kvalitní potenciometr Hot Potz 100 kOhm testovaný na milion cyklů, převod pedálu je řešen pomocí standardního ozubeného segmentu a aktivační spínač je zapojen v režimu true bypass, takže wah ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál.

Kvákadlo GCB95, známé také jako Cry Baby Original, jehož první verzi začala firma Dunlop Manufacturing Inc. vyrábět v roce 1966, používá Morello stabilně už od raných osmdesátých let a zvuk daného modelu mohou fanoušci slyšet na všech albech, které tento muzikant nahrál.

Oficiální cena wah pedálu Jim Dunlop TBM95 Tom Morello Cry Baby s tradičními rozměry 252 x 100 x 75 mm, hmotností cca 1.5 kg, hraničním hodnotami filtrace na frekvencích 350 / 450 HZ – 1.5 / 2.5 kHz a skutečně minimálním proudovým odběrem 0.9 mA, byla v případě amerického trhu nastavena na cca 130 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Jim Dunlop Cry Baby Wah TBM95 Tom Morello

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY