Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované kombo Fender ’48 Dual Professional Amp JB Edition

Kytarové kombo Fender Dual Professional z roku 1948 představuje mimořádně vzácný a sběratelsky ceněný model, který nebyl nikdy zařazen do tzv. reissue série – až dosud. Letošní kolekce ve formě speciální řady Fender ’48 Dual Professional Amp JB Edition je vyrobena na přání bluesrockového mága Joea Bonamassy, jenž Fenderu jako předlohu zapůjčil svůj vlastní originál. Aparát je ručně stavěný v dílnách v kalifornské Coroně a nese všechny atributy původní edice z konce čtyřicátých let.

Dual Professional byl prvním kombem Fender se dvěma reproduktory a jeho nápadný vzhled ve stylu „V-front“ s klínovitě zkosenými předními hranami a chromovanou čelní destičkou je klasikou rané éry Fenderu. Předzesilovací sekce využívá dvě elektronky EF806, jako fázový invertor slouží lampa 12AU7, pro usměrňovač byl použit typ 5U4GB a koncová jednotka je osazena dvojicí elektronek 6L6.

Dvoukanálový aparát o výkonu 26 W disponuje celkem čtyřmi vstupy (1x Lo Gain, 2x Instrument, 1x Mic) a zvuk přenáší dva desetipalcové reproduktory Celestion JB35, které svůj akustický tlak směřují díky zmíněné sešikmené konstrukci přední ozvučnice skeletu mírně do stran, takže oproti standardně řešeným kombům či kabinetům pokrývají širší plochu

Ovládání je pojato skutečně spartánsky, což v daném případě znamená, že na horním panelu najdeme kromě jackových vstupů, tradiční stavové diody, páčkového síťového spínače a pouzdra pojistky pouze potenciometry Mic Volume, Inst Volume a Tone.

Fender ’48 Dual Professional Amp JB Edition, patřící do série Artist Signature, samozřejmě plně ctí design vintage originálu, a to včetně tzv. „chickenhead“ krytek potenciometrů s vyznačenou bílou drážkou, koženého madla uchcené čtyřmi vruty, sytě žlutého tolexu a hnědé ochranné sítě. Oficiální americká cena komba o rozměrech 56.8 x 50.2 x 25.1 cm a hmotnosti 17 kg atakuje hranici 3500 dolarů. Součástí dodávky je měkký převozní obal a certifikace. Každý aparát je individuálně označen sériovým číslem (DP001, DP002 atd.), které je uvedeno na štítku i nálepce uvnitř zesilovače.

Tagy Fender Fender ’48 Dual Professional Amp JB Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY