Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.07.2020 - 00:01

Signované kombo Blackstar JJN-20R MKII

Před časem vyrobila firma Blackstar pro kytaristu Jareda Jamese Nicholse zesilovač JJN-20RH MKII doplněný vertikálním 2x12 boxem JJN-212VOC MkII. Pokračující spolupráce britské značky s tímto expresivním bluesrockovým hráčem se otiskla také v kompaktním celolampovém kombu JJN-20R MKII, které se po premiéře na zimním veletrhu NAMM dostává do celosvětové distribuce.

Nové kombo z limitované edice sdílí se zesilovačem nejen design v zelené kožence Racing Green, ale také konstrukční řešení s preampovou elektronkou ECC83 (12AX7) plus dvojicí koncových lamp EL84, které poskytují max. výkon 20 W, a stejně jako u Nicholsova kabinetu byl do skříně s polouzavřenou zadní ozvučnicí instalován dvanáctipalcový reproduktor Celestion G12T-75.

Dvoukanálová předzesilovací sekce nabízí čistou větev Clean, disponující samostatnou hlasitostí, tónovou clonou a voicingovým tlačítkem, které najdeme také u kanálu Overdrive (Bluespower) vybaveného ovladačem gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí, jejichž flexibilitu navyšuje potenciometr ISF s patentovanou funkcí, umožňující plynulý přechod mezi britským a americkým typem zvuku.

Zesilovač  je vybaven globálním reverbem a koncová jednotka s masterem má přepínatelný kompenzační obvod snižující maximální výkon z 20 W na hodnotu 2W, takže i při nižších úrovních hlasitosti lze využít komprimace vybuzených elektronek. Kromě integrovaného reproduktoru je možno připojit i externí boxy, pro něž jsou připraveny výstupy s impedancemi 1x8, 1x16, 2x16 ohmů.

Další konektivita sestává ze sendu/returnu efektové smyčky s volbou citlivosti v krocích +4/-10 dB, zdířky footswitche, nahrávacího USB portu, vstupu Aux In, sluchátkového jacku a symetrického XLR DI Out konektoru. Posledně jmenované výstupy jsou navázány na obvod emulující zvuk kabinetů 1x12 nebo 4x12. Cena komba Blackstar JJN-20R MKII se pohybuje pod hranicí 24200 Kč včetně dvoutlačítkového footswitche kanálů a jejich voicingů.

Tagy blackstar Blackstar JJN-20R MKII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY