Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.12.2021 - 00:01

Signované humbuckery Bare Knuckle Polymath Adam Getgood

Anglická značka Bare Knuckle Pickups zařadila do svého portfolia signované humbuckery Polymath, navržené podle specifikací kytaristy, producenta a bývalého basisty kapely Periphery Adama „Nollyho“ Getgooda, který vlastnosti snímačů popisuje slovy: „Humbuckery Polymath jsou protipólem nabubřelého, drsného a hřmotného tónu, jde jim o široké, charakteristcké středy, návykově šťavnatý pocit ze hry a úderné spodky. Mají přesně tolik výstupu, aby byly schopné zvládnout jakoukoliv polohu, ať už klasický čistý sound, zpěvná sóla nebo brutální beglajt a cokoli mezi tím.“

Kobylková verze má výstupní odpor 14.2 kOhm, krková varianta nabízí hodnotu 11.6 kOhm a u obou humbuckerů byly použity magnety Alnico V, poskytující transparentní muzikální tón bez zbytečně agresivních výšek. Z pozice frekvenčního spektra disponují snímače zvýrazněnými středními pásmy a mírně upozaděnými basy, které mají pozitivní dopad na čitelnost high-gainových riffů.

Hráči mohou počítat s citlivou dynamickou odezvou podpořenou rychlým atakem, samozřejmostí je detailní artikulace, bohatá porce harmonických složek a dlouhý sustain. Velká pozornost byla věnována také zvuku rozepnutých cívek a jejich paralelnímu režimu, který evokuje kombinaci telecasterovských single coilů se snímači P-90.

Humbuckery jsou dodávány se čtyřžílovými vodiči, takže není problém volit různé konfigurace zapojení. „S Polymathy nemohu být spokojenější, je to skutečně „zlatá“ sada snímačů, o které vím, že bude znít úžasně v jakémkoliv hudebním žánru, nehledě na ladění kytary,“ říká Adam Getgood.

Oficiální ceny za jednotlivé snímače startují na částce 155 liber, sadu lze pořídit za 299 liber a objednat je možno i sety pro sedmi či osmistrunnou kytaru. Na výběr jsou modely s odkrytými i uzavřenými cívkami v celé řadě barevných úprav, včetně unikátního vzoru „Nolly“, různých typů pólových nástavců, odlišných odstínů jednotlivých cívek apod.

Tagy Bare Knuckle Bare Knuckle Polymath Adam Getgood
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY