Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované basy Fender Steve Harris PB a Geddy Lee JB U.S.

Už brzy by továrnu Fenderu měly začít opouštět první exempláře nových signovaných baskytar vyrobených podle specifikací dvou ikon rockové muziky, které obstarávají rytmiku u kapel Iron Maiden a Rush. Modely Fender Steve Harris Precision Bass a Geddy Lee Jazz Bass U.S. jsou inovovanými verzemi nástrojů, se kterými můžeme tyto legendy vidět asi nejčastěji.

Fender Steve Harris Precision Bass bude nabízen v bílém odstínu Olympic White s dvoubarevnou linkou kopírující hrany těla a se znakem Harrisova oblíbeného fotbalového klubu West Ham United. Korpus tvoří dva kusy javoru a z identického materiálu je vyroben i krk a hmatník s 20 pražci Dunlop 6100 a radiusem 7.25 palce.

Chromovaný pickuard je osazen snímačem Seymour Duncan Steve Harris Signature P Bass SPB-4, ovládaným potenciometry hlasitosti a tónové clony. Mechanika sestává z kobylky Fender High Mass a otevřených ladicích strojků Fender '70s Vintage-Style. Nástroj je z továrny nastaven na struny Rotosound Steve Harris Signature Custom Flat-Wound (.050-.110).

Basa Fender Geddy Lee Jazz Bass U.S. je kombinací tří neoblíbenějších nástrojů z arzenálu tohoto výrazného instrumentalisty a frontmana kanadského tria Rush. Předlohami pro vývoj novinky byla dvojice speciálů Fender Custom Shop a Leeho vintage originálu černého Jazz Basse z roku 1972.

K olšovému korpusu je přišroubován javorový krk s profilem masivnějšího C a hmatníkem s bílým lemováním a perleťovými značkami poloh. Pro maximálně pohodlnou hru levé ruky je krk pouze napuštěn olejem. Hmatník s radiusem 9.5 palce nese dvacítku pražců, menzura činí klasických 34 palců.

Dvojice single coilů Custom Voiced American Vintage '70s Geddy Lee, jenž byly vyrobeny podle snímačů z Geddyho starého Jazz Bassu 1972, je ovládána samostatnými potenciometry hlasitosti a společnou tónovou clonou. O ladění se starají vintage mechaniky s velkými listy a otevřenými strojky a kobylka Fender Geddy Lee High Mass Bridge. Na base jsou z výroby nataženy struny Fender USA Bass 7250M, NPS (.045-.105). Signovaný model kouzelníka z Rush bude dodáván pouze v černém laku.

Tagy Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY