Přejít k hlavnímu obsahu
Lazer Viking, foto: Tomáš Slavík
Lazer Viking, foto: Tomáš Slavík
redakce - Pá, 03.11.2017 - 12:00

BuSH šlape do pedálů, zahrají tam Lazer Viking a Acute Dose

Celkem 250 muzikantů a hudebních profesionálů ze 14 různých zemí bude ve dnech 15. až 17. listopadu hostit showcasový festival BuSH. Během tří dnů čeká na návštěvníky více než 33 koncertů, mezi nimi i české kapely Lazer Viking a Acute Dose.

Budapest Showcase Hub je na pop kulturu zaměřený festival, jenž je v Maďarsku ojedinělý. Hlavním cílem tohoto třídenního showcase festivalu a konference je progresivní prohlubování hudební scény východní Evropy, posilování regionálního trhu, spolupráce prostřednictvím pořádání workshopů, odborných panelů a rozhovorů.

Zahajovací party druhého ročníku akce odstartuje ve vyhlášeném klubu Akvárium, ve kterém ten večer vystoupí kapely Parazol, Kamp! a NOËP. V rámci večera zahájí vysílání také nový video kanál #newkidsfromthebloc, věnovaný regionální hudební scéně.


„Nemůžu se dočkat chvíle, kdy naší zakouřenou hudbou ovoníme poprvé klub v Budapešti,“ říká Lukáš Palán z Acute Dose. „Pro nás jako kapelu je to úplně první showcase festival, neprozkoumaný terén. Proto se s velkým zájmem těšíme na celý festival, a taky možnost představit naši hudbu širšímu publiku v cizině a lidem z hudebního průmyslu z celého světa,“ dodává za kapelu Jakub Zháňal. „Showcasy celkově moc neřeším. Koncert je koncert. Je mi fuk, jestli hrajem v řadový garáži nebo někde ‚bůhvíkde'. Pro mě je zásadní dát ze sebe všechno kdekoliv a kdykoliv,“ říká za svůj projekt Lazer Viking Kuba Kaifosz.

K programu konference se připojí držitel ocenění Grammy, hudební producent Matt Lawrence, ten pohovoří o důležitosti zvukového designu a rovněž o tom, jak udělat z písničky skladbu ceněnou zlatem. Na svém kontě má tento profesionál spolupráci s hvědami jako jsou Adel, Amy Winehouse, Ellie Goulding, Black Eyed Peas, Mumford & Sons a řada dalších věhlasných jmen.

Dalším speciálním hostem je Nora Felder, vedoucí Picture Music Comapy, společnosti zaměřující se hudební supervizi filmů a seriálů. Nora Felder se zasloužila o hudbu pro takové seriály jako jsou Stranger Things, Californication nebo například Ray Donovan. Tenhle showcasový festival dává smysl...

Tagy showcase BuSH Lazer Viking Acute Dose

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY